İşkur Kredi Şartları

Girişimciler ve yatırımcılar için ülkemizde kredi veren pek çok banka ve bunların haricinde daha avantajlı olarak pek çok kurum mevcut olmak ile beraber en çok tercih edilenleri arasında İşkur kredileri mevcut olmaktadır. Bu sebepten dolayı mevcut olan işletmesini genişletmek ya da yeni bir ticari teşebbüs oluşturmak isteyen kişiler bu yerden kredi alma talebinde olmak ile beraber en çok merak ettikleri konuların başında İşkur kredi şartları gelmektedir. Çünkü adı geçmekte olan bu son derece önemli, faydalı ve faal şekilde hizmet vermekte olan kuruma kredi başvurusu yapmak için belli başlı şartlar mevcut olmakta ve bunlara uygunluk göstermeden yapılacak olan başvurular da kabul edilmemektedir. Bu sebepten de bugünkü makelemizde İşkur kredi başvurusu ile alakalı olarak tüm detayları incelemeye çalışacağız.

İşkur Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi almak bilhassa da ticari kredi hizmeti talep etmek ülkemizde sık sık gerçekleşen bir ekonomik faaliyet olmak ile beraber bankaların bu konudaki tutumları ve uygulamaları herkesçe malumdur. Ancak ülkemizde adı geçen bu krediyi almak istemekte olan kişiler bankalara mecbur olmamakta ve yazımızın başında da belirttiğimiz üzere İşkur gibi yerlerden de ticari kredi almaktadır. Bu noktada en önemli olan şart ise mevcut olan bir işletmenin sahibi olmamız ve onu geliştirmeye yönelik olarak planlarımızın olması ya da yeni bir işletme  açmak üzere girişimcilik faaliyetleri içerisinde olmaktır. Eğer böyle bir durum söz konusu değil ise ne yazık ki bu krediyi alma olanağımız da bulunmamaktadır.

Diğer önemli husus ise yapacağımız işlere yönelik olarak hazırlamak durumda olduğumuz planlardır. Bu evraklar bizim kredi alma sürecimiz için bir hayli önemli olmak ile beraber başvurumuzun kabul edilip edilmeyeceğini de belirlemektedir. Bunlara genel olarak iş planı adı verilmekte olup bu sürece hakim olan birinin yardımı ile hazırlamak sizin için faydalı olacaktır.

Bu aşamada sizlere tavsiye edeceğimiz bir başka yöntem ise adı geçen kurumun vermekte olduğu girişimcilik kurslarına giderek sonrasında verilecek olan kredi olanağından faydalanmaktır. Bu süreç sonucunda kayda değer tutarlarda krediler alan kişilerin sayısı bir hayli fazla olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi Şartları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın