Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi Şartları 2017

Geçtiğimiz yıllarda pek çok esnaf devlet destekli olarak ve Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi ya da KOSGEB aracılığı ile faizsiz olarak kredi almış olup bu yıl da söz konusu olan hizmetin tekrarlanması planlar dahilinde olmaktadır. Bu süreç pek çok esnaf için müjde niteliğinde olmak ile beraber en çok merak edilen konuların başında esnafa 30 bin faizsiz kredi şartları gelmektedir. Eğer siz de sunulmakta olan bu son derece avantajlı hizmetten faydalanmak amacı ile detaylı olarak bilgi alma niyetinde iseniz yazımızın devamında bu konuda merak edilen hemen hemen her ayrıntıya ulaşabilmektesiniz.

Esnafa Faizsiz Kredi Uygulamasından Kimler Faydalanabilir?

Bu hizmet herkesi kapsamamak ile beraber yalnızca belli başlı özelliklere sahip olan vatandaşlar adı geçen uygulama dahilinde kredi alma olanağına sahiptir. Adından da anlaşılacağı üzere yalnızca esnafların faydalanabileceği bu hizmette öncelikli olanlar ise küçük ve orta ölçekli işletmelere sahip olan esnaflardır. Bunlar arasında ise bakkal, kasap, manav ve buna benzer yerler bulunmaktadır. Eğer siz de KOBİ ya da daha net söylemek gerekirse küçük ve orta ölçekli işletme sahibi iseniz bu aşamada adı geçen kredi kapsamında şanslı kesim olduğunuzu söylemek mümkündür.

Esnafa Faizsiz Kredi İçin Başvuru Yeri Neresidir?

İlk aşamada söylemeliyiz her ne kadar 2017 yılı içerisinde esnaflara 30 bin Türk Lirası tutarında ve faizsiz olarak kredi verileceği belirtilse de söz konusu olan bu hizmetin verileceği yer net olarak belirtilmemiştir. Yani söz konusu hizmete dair olan tüm detaylar belli değildir. Bu noktada tahmini olarak üç farklı yer mevcut olmak ile bunlardan ilki Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi Başkanlığı, diğeri Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi ve  Halk Bankası olmaktadır. Bu konuda en sağlıklı bilgiyi ise söz konusu hizmet verilmeye başladığında alabilmekteyiz.

Bu konuda en önemli olan şartlardan biri ise mevzu bahis olan krediyi almak isteyen esnafların sicile kayıtlı olmasıdır. Aksi takdirde bu olanaktan faydalanma imkanı mevcut olmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Hangi Bankalar Ücretsiz Yazar Kasa Pos Cihazı Veriyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın