Akbank Neo Chip Para Nerelerde Kullanılır?

Akbank yapmış olduğu yenilikler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hem müşteri potansiyelini arttırmak hem de mevcut müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için ürünlerini çeşitlendiren ve kampanyalarını güncel tutan Akbank, sektörün öncü bankaları arasında yer alıyor.

Akbank, kredi kartlarının günümüzdeki öneminin farkında olan bankalardan biri. Sektörde yerini koruyabilmek, kendini geliştirmek ve rekabette önde olmak için kredi kartı çeşitleri ve avantajları ile müşterilerini memnun ediyor diyebiliriz aslında.

Neo kart, Akbank’ın sunmuş olduğu banka kartı hizmetlerinden biridir. Neo kart bir kredi kartı değil bankamatik yani ATM karttır. Ancak kullanım olarak kredi kartından farkı olduğu söylenemez. İsterseniz Neo kart hakkında sizlere biraz bilgi verelim.

Neo Kart, Akbank vadesiz hesap sahiplerine sunulan bir fırsattır. Bu fırsatları biraz detaylandıralım:

  • Axess üye işyerlerinden Neo kart ile alışveriş yapmanız durumunda aynı kredi kartlarından olduğu gibi puan kazanma şansınız vardır. 1 chip paranın değeri 1 TL’dir.
  • Akbank, Neo kart kullanıcılarına özel indirimler uyguluyor. Bu indirimleri takip ederek alışverişinizi gerçekleştirmeniz durumunda, kazanmış olduğunuz indirim ortalama iki iş günü içerisinde vadesiz hesabınıza tanımlanıyor.
  • Neo kartı internet üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Neo kartı yurtdışı ATM’lerinde de kullanabilirsiniz.
  • Ayrıca, alışverişlerinizi taksitlendirme şansınız da var.

Neo kart kullanıyorsunuz ve anlaşmalı yerlerden yapmış olduğunuz alışveriş sonrasında birikmiş chip paralarınız var. Akbank Neo chip para nerelerde kullanılır? Daha öncede bahsettiğimiz gibi, Akbank Neo kart ile Axess üye işyerlerinden alışveriş yapabilirsiniz. Kazanmış olduğunuz chip paraları da aynı şekilde Axess üye işyerlerinde harcamanız mümkün. Dilerseniz Axess üye işyerleri hakkında size birkaç örnek verebiliriz.

Axess Chip Para Geçerli Olan Yerler

  • Özdilek, Carrefour, Şok Marketler, Migros, Kiler Market, Tekzen, Boyner, Koçtaş, Teksona, Media Market, LC Waikiki, Opet Petrol Ofisi, Total, Aygaz, BP, n11.com, hızlıal.com, markafoni.com, hepsiburada.com, Bimeks, Lidyana.com, kliksa.com üye işyerlerinden sadece birkaç tanesi.

Neo kart, kredi kartı ile aynı özelliklere sahip bir bankamatik kartıdır. Eğer sizde Neo Kart kullanıcısı olmak istiyorsanız hemen Akbank’a başvuru talebinizi iletebilirsiniz. Akbank şubeleri aracılığı ile vadesiz hesabınızı oluşturabilir ve avantajlarla dolu Neo kartınıza sahip olabilirsiniz.

Soru: Chip Para, World Puan, Para Puan Kullanmak Haram Mıdır?

Bir önceki yazımız olan Faturasız Çek Kıran Faktoringler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın