İngenico Pos İşlem İptali Nasıl Yapılır

İş Bankası’na ait olan söz konusu bu POS cihazı ile yapılmakta olan bir işlemi iptal etmek için aşağıdaki adımlara dikkat etmek ve aşama aşama takip etmek yeterli olacaktır.

  1. İlk olarak yapacağınız iptal işleminin aynı gün içinde yapılmakta olan bir işlem için olmasına dikkat etmelisiniz. Ya da daha net bir şekilde söylemek gerekir ise gün sonu işlemi yapılmadan söz konusu iptali gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Gün sonu işlemini yaptıktan sonra iptal etmeniz gereken bir satışınız var ise bunu POS cihazı aracılığı ile yapma imkanınız bulunmamakta ve bunun yerine bankanızı arayarak onların aracılığı ile sorunuzu çözmeniz gerekmektedir.

  1. Gün sonu almadan yapacağınız iptal işlemi için ise ilk olarak POS cihazınızda yer alan kırmızı renkli iptal tuşuna basmalısınız.
  2. Daha sonra cihaz sizden iş yeri şifresini talep Bu sebepten dolayı bahsi geçen işlemi söz konusu bu şifreyi bilen bir kişinin yapması gerekmektedir.
  3. Bu şifreyi girdikten sonra yeşil renkli giriş tuşuna basmanız gerekmektedir. daha sonra cihaz sizden işlem kodunu isteyecektir. Bu bilgiye ise yaptığınız işleme ait olan fişten ya da faturadan ulaşabilirsiniz.
  4. İşlem kodunu da girdikten sonra yine yeşil renkli olan giriş tuşuna basmanız gerekmektedir. Daha sonra da kart cihaza okutmalısınız.
  5. Eğer yaptığınız işlem doğru ise tekrardan yeşil giriş tuşuna basmalısınız. Bu aşamada POS cihazı sizden işlem yapılmakta olan kartın şifresini talep edecektir. Karta ait olan şifreyi girerek yeniden yeşil tuşa basmanız gerekmektedir.
  6. Bu işlemden sonra söz konusu talep yerine getirilecek ve işlem iptal edilecektir. Bundan sonra cihazdan çıkacak olan ilk nüsha iş yerinde kalacak olan belgedir. Diğer ikinci nüshayı ise kart sahibine vermeniz gerekmektedir.

Söz konusu olan buy iptal işlemini anlatılmakta olan aşamalar dahilinde gerçekleştirmeniz mümkün olmak ile beraber yaşanmakta olan herhangi bir sıkıntıyı çözmek ya da daha detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey 444 0 724 numaralı hattı aramaktır.

Bir önceki yazımız olan Akbank Neo Chip Para Nerelerde Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın