Borcu Olan Esnafa Kredi Verilir Mi?

Günümüz ekonomik şartları pek çok kişiyi oldukça zorlamak ile beraber bu konuda en çok sıkıntıyı hiç şüphe yok ki esnaflar olmaktadır. İşlerini yürütmekte ve hatta geçinmekte zorlanan pek çok esnafın kafasındaki sorulardan biri ise “Borcu olan esnafa kredi verilir mi?” olmaktadır. İhtiyaç duydukları toplu parayı kendi şartları dahilinde bulma olanağı mevcut olmayan bahsi geçen esnaf vatandaşların aklına gelmekte olan ilk çözüm yolu bankalar ve onların kredi hizmetleri olmakta ancak hali hazırda borçları olan kişilere adı geçen yerlerin kredi verip vermeyeceği merak konusu olmaktadır. Bu sebepten dolayı bugünkü yazımızda borçları olan ve toplu paraya ihtiyaç duyan esnaflarımızın kredi alma sürecinde yaşayacakları süreç ile alakalı olarak gerekli olan bilgileri vereceğiz. Siz de anlatılan durumdan mustaripseniz yazımızın devamında kendinize çözüm yolu bulabilirsiniz.

Borçlu Esnafa Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

İlk aşamada söylemeliyiz ki bankalar kredi verecekleri kişilerde belli başlı özellikler aramakta ve bunlar arasında en önemlisi ödeme gücüne sahip olma durumudur. Eğer hali hazırda ödeme yapabilecek bir geliriniz ya da buna uygun olan bit maddi durumunuz yok ise ne yazık ki bankalar aracılığı ile borç para alma imkanınız mevcut olmamaktadır.

Ancak esnaflara uygulanmakta olan oldukça farklı kredi süreçleri mevcut olmakta ve bu aşamada borçları olan kişilere de borç para verebilmektedirler. Ancak anlatılan işlemi her banka yapmamakta ve bahsi geçen olanaktan faydalanmak için bankaları araştırmak yerinde olacaktır.

Borçlu Esnafa Kredi Veren Banka Harici Yerler Var Mıdır?

Mevcut olan durumunuz nedeni ile bankalardan kredi alma olanağı bulamazsanız bu noktada bizim tavsiyemiz mağduriyetinizi çözmek adına banka harici kredi veren yerlere müracaat etmenizdir. Çünkü bu yerler borç para verme aşamasında bankalar kadar katı davranmamakta ve pek çok kişinin nakit sıkıntısını çözmektedir.

Bu yerler arasında ise;

  1. KOSGEB;
  2. Esnaf ev Sanatkarlar Odaları,
  3. Ticaret Odaları,
  4. Kredi Danışmanlık Firmaları,
  5. Kuyumcu Kredileri,
  6. Kredi Veren Şirketler,
  7. Kredi Veren Şahıslar,
  8. Evkur Kredisi ve buna benzer daha başka pek çok farklı yer olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Suriyelilere Banka Kredisi Veriliyor Mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın