Suriyelilere Banka Kredisi Veriliyor Mu?

Ülkemize yerleşmiş olan Suriyeli kişilerin sayısı her geçen gün daha da artış göstermek ile beraber adı geçen bu kişilerin de parasal olarak sıkıntılar yaşaması ve bu konuda desteğe ihtiyaç duyması yadsınamaz bir gerçektir. Bu aşamada akla gelen ilk soru ise “Suriyelilere banka kredisi veriliyor mu?” olmaktadır. Çünkü adı geçmekte olan bu kişiler de belli başlı temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için toplu paraya ihtiyaç duymakta ve bu noktada kendilerine yetme konusunda son derece büyük sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bu sebepten dolayı ülkemizde mevcut olan bankalardan kredi alıp alamayacakları konusunda bilinmesi gereken her detay yazımızın devamında açıklanmaktadır. Siz de bahsi geçen konuda bilgi almak ve fikir edinmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey makalemizi okumaktır.

Suriyeliler Bankalardan Kredi Alabilir Mi?

Bu kapsamda söyleyebiliriz ki ülkemizde yaşamakta olan her türlü yabancının da faydalanma olanağı olduğu gibi Suriyelilerin bankalarımızdan kredi alma imkanları mevcut olmaktadır. Daha net söylemek gerekir ise ülkemizde mevcut olan bankaların hemen hemen hepsi Suriyelilere kredi imkanı sunmaktadır. Bu konu ile alakalı bilmeniz gereken detaylar ise aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

Suriyelilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde hizmet veren onlarca farklı banka mevcut olmak ile beraber bunlar arasında belli başlı bir kaç tanesi Suriyeliler de dahil olmak ile üzere yabancılara kredi verme hizmeti sunmaktadır. Bunlar arasında en çok dikkat çekenler ise;

A. Ziraat Bankası,

B. Vakıf Bankası,

C. Halk Bankası,

Ç. Yapı Kredi Bankası,

D. Akbank,

E.Denizbank,

F. QNB Finans Bank ve

G. Garanti Bankası olmaktadır.

Suriyelilere Kredi  Verme Şartları Nelerdir?

Bankaların kredi verme süreci belli başlı şartlara bağlı olmak ile beraber yabancılara bu hizmet verilir iken uygulanmakta olan kurallar ve gerekli koşullar farklılık göstermektedir. Bu kapsamda bilmelisiniz ki adı geçen yerlerden borç para almak için öncelikli koşul ödeme yapabilecek kadar bir gelire ya da mal varlığına sahip olmaktır. Bunun için gelir belgesi beyan etmek bir yana mal varlıklarını teminat göstermek de faydalı olacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Evde Bakım Parası Yatan İller başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın