Tefeci Dışında Borç Para Veren Yerler Var Mı

Bankalardan kredi çekemeyenlerin en büyük problemi, düşük kredi notu ve bankalara var olan kredi borçlarıdır. Kredi notunuz düşük ise, bankalar size kredi vermeyi kabul etmez. Var olan borçlarınız da diğer bir engeldir. Böyle bir durumda bankalar sizin ödeme zorluğu çekebileceğinizi düşündükleri için yine kredi talebinize ret kararı vermektedirler. Böyle bir durumda nakit paraya ihtiyacınız var ise, ne yapmalısınız? Senetle borç para veren yerleri değerlendirebilirsiniz. Özellikle internet üzerinden bu tür kurumlara ulaşma şansınız var. Senetle borç para diye yazmanız yeterli.

Başvuru formunu  doldurup, iletişim bilgilerinizi ve istediğiniz miktarı yazıp gönderebilirsiniz. Size en kısa zamanda iletişime geçeceklerdir. İletişime geçip ihtiyacınız para hakkında bilgilendirmeler yapacaklardır. Ama bu tür yerlerden alışveriş yaparken, mutlaka ayrıntılı araştırmalar yapmayı da unutmayın. İnsanların bu durumlarından yararlanmak isteyecek kişilerde maalesef bulunmaktadır. Yüz yüze görüşmeleri tercih edin. Sizinle sadece telefon aracılığı ile iletişimde bulunanlara pek inanmayın. Yani sizden komisyon gibi önceden istenebilecek ödemeleri asla yapmayın.

Tefeci, kredi borcunu geri ödeyemeyenlere karşı yüksek faiz uygulaması nedeniyle kötü bir izlenime sahip olmuştur. Yüksek faiz ve komisyon oranları ödemek istemiyorsanız yapacağınız ya arkadaştan borç bulmak yada bankalardan kredi çekmek ki banka faizleri de tefecilik yapanları aratmamaktadır.

Tefeci Komisyon Oranları

Çoğu zaman verilen krediniz %50 sine kadar çıkmaktadır.. İşin doğrusu komisyon oranı düştükçe dolandırılma riskinizde artmaktadır. Komisyon talepleri ancak sizin ihtiyacınız olan paranın içinden kesilmesini isteyin. Başka bir şekilde olan talepler sizi yanıltmasın. Senetle borç para alarak ihtiyacınızı karşılayabilir, taksitlerini belirlenen miktarlarda azar azar ödeyebilirsiniz. Ama taksitlerini geciktirmemeye özellikle özen gösterin. Çünkü senetle borç para verenler, bankalarda olduğu gibi, geciken borçlara faiz uygulamaktadır. Sonuçta size vereceği senetle borç işlemi yasal bir işlemdir. Bu nedenle bazı yükümlülükleri de içermektedir. İmzalayacağınız anlaşma prosedürlerini çok iyi anlayarak okumayı da unutmayın. İçinde yazılı olan en ufak bir gerekçe sizi zor duruma sokabilir. Bu yüzden anlamadığınız yerleri de imzalamadan önce mutlaka sorup öğrenin. Tamamen koşulları karşılayabileceğinizi düşündüğünüz zaman ancak imzalayın.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartının CVV Güvenlik Numarası Neresinde Yazar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın