Kredi notumu nasıl yükseltebilirim

İnsanlar bankalardan ihtiyaçları doğrultusunda kredi çekme imkânına sahiptirler. Kredi almak isteyen kişilerin belirledikleri fiyatlarda kredi alabilmek için kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. Bu durumda kredi notunun düşük olduğunu bilen kişilerin aklına direk kredi puanımı nasıl yükseltebilirim sorusu gelir. Kredi notunu yükseltmek için öncelikli olarak tüm kredi kartlarınızı borçlarınızı kapatmanız önerilmektedir. Bu durum kredi notunuzda herhangi bir yükselmeye sebep olmaması durumunda ise kredi çekecek olan kişinin yeniden borçlanıp bu borcu düzenli olarak ödemleri gerekmektedir.

Düşük kredi kartı alarak borçlarını her ay düzenli ödeyerek birkaç sene içinde kredi notunuzun yeniden düzenlenmesi sağlanacaktır. Süreç boyunca düzenli bir geliriniz olması oldukça önemlidir. Düzenli gelire sahip olan kişilerin kredi kartlarını ödeme konusunda yaptıkları dikkatsizlikler sonucu ihtiyaç, taşıt ya da konut kredisi alamayabilirsiniz. Bu yüzden harcamalarınıza ve ödemelerinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bankalarınız üzerinden havale ya da EFT gibi işlemler yapmak yararınıza olacaktır. Tüm işlemleriniz için ayrıca internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Kişilerin ellerinde belli bir miktar para varsa bunu bankaya yatırarak vadeli hesap açılması sağlanır. Tüm bu durumlar kredi notunun yükselmesini sağlayacak ayrıntılardır. Birkaç kredi kartı kullanıyorsanız bu kartlarınızı farklı zaman aralıkların da limitlerini yükseltmeniz notunuz da yükselmesini sağlayacaktır.

Kredi puanımı nasıl yükseltebilirim diye düşünen kişiler için ayrıca çalıştığınız bankalara elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi hayatınızı döndüren her ay düzenli ödediğiniz faturaların ödeme talimatlarını bankanıza verdiğinizde kısa sürede notunuzun yükseldiğini göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank 2015 Esnaf Kredileri ve Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın