ING Yüksek Tutarlı İhtiyaç Kredisi

Hayallerin sınırı yol elbette. Herkes erişilmesi güç de olsa bir takım şeyler edinmek veya bir takım şeyler yapmak ister. Ama gelir kısıtlı olunca bu hayaller hep ertelenir, sonraya bırakılır. ING Bank hayallerin ertelenmemesi için şimdi Yüksek Tutarlı İhtiyaç Kredisi ürününü ihtiyaç sahiplerine sunuyor.

Bankanın İhtiyaç Kredisi, Teknokredi, İndirimli İhtiyaç Kredisi, Mini Kredi, Emekli Kredi, İpotekli İhtiyaç Kredisi, 2/B Arazi Kredisi ve daha birkaç çeşit, kullanım amaçlarına göre kredi kullanım koşullarına göre birbirinden faklı ihtiyaç kredisi ürünleri bulunuyor. Bunlar arasında Yüksek Tutarlı İhtiyaç Kredisi, 100 bin TL’ye kadar ve 36 ay vadeli olmak üzere dikkat çekiyor.

ING Bank, kampanya kapsamında sunduğu bu Yüksek Tutarlı İhtiyaç Kredisi’ni, hayallerinizi ertelemeyin, sloganı ile pazarlamaktadır. Bugün için bu krediye uygulanan faiz oranı yüze 1,24’tür. Bu arada bu kredinin bir özelliği de en az alınabilecek kredi tutarının 15.000 TL olmasıdır.

ING Bank bu kredi için de diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi, kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Bu masraf, anapara tutarının yüzde 0,5’ini geçmeyecek şekilde hesaplanmaktadır. Bir başka masraf da sigorta primidir. Müşterinin yaşına ve talep edilecek kredi tutarına göre hesaplanacak olan sigorta, kredinin geri dönüşünü güvence altına almak için yapılmaktadır.
Ayrıca Yüksek Tutarlı İhtiyaç Kredisi’nde üç ay erteleme seçeneği bulunmaktadır. Krediyi talep eden, kedi geri ödemesinin, kredi kullandırım tarihinden üç ay sonra başlamasını talep edebilir.

ING Bank bugün hala geçerli olan Yüksek Tutarlı İhtiyaç Kredisi’nin koşullarını her an değiştirma hakkına sahiptir. Bu arada teminat olarak gerektiğinde kefil ve gelir belgesi talep edebilir. Ayrıca uygun görmediği kredi başvurularını reddetme hakkına sahiptir.

ING Bank internet sitesinde, Yüksek Tutarlı İhtiyaç Kredisi için bir kredi maliyet tablosu bulunmaktadır. Buna göre, örneğin 36 ay vadeli 10.000 TL kredi alındığında, aylık yüzde 1,24 faiz oranına göre çıkan tablo şu şekildedir:

  • Kredi tahsis ücreti: 50.00 TL
  • Yıllık sigorta masrafı: 157.17 TL
  • Aylık taksit tutarı: 360.80 TL
  • Aylık toplam maliyet oranı: Yüzde 1,61
  • Yıllık toplam maliyet oranı: Yüzde 19,37

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın