ING Teknokredi

Teknosa, Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren ve tüketcilere teknolojik ürünleri en uygun fiyatla ve en iyi hizmet kalitesi ile sunmayı hedefleyen bir teknoloji perakende zinciridir. 2000 yılında faaliyete başlayan Teknosa, bugün bütün illerde üç yüze yakın mağaza ile hizmet vermektedir.

ING Bank, bu mağaza zinciri ile anlaşma yaparak şimdi yepyeni bir ihtiyaç kredisi ürünü tasarlamıştır. 500 TL’den 15.000 TL’ye kadar kredi kullanma imkanı veren ve herhangi bir masraf ve komisyon alınmayan ING Teknokredi uygulamasında, krediyi kullanmak için takip edilecek yol da oldukça basittir. Bunun için öncelikle bir Teknosa mağazasına gitmek ve satın alınacak ürüne karar vermek gerekiyor.

TEKNOKREDİ

İlk yapılacak iş, daha mağazada iken TC Kimlik Numarası ve Teknosa mağazasından verilen Nakit Kart üzerindeki başvuru kodunu, aralarında bir boşluk bırakarak 2229’a SMS ile göndermektir.
ING Bank bir değerlendirme yaptıktan sonra, onay kodunu SMS ile cep telefonuna gönderir. Bundan sonra Teknosa mağazasında bulunan ING Bank Hizmet Noktası’na giderek kimlik doğrulaması yapmak ve bir sözleşme imzalamak gerekiyor. Artık ING Teknokredi kullanılmaya hazır demektir.

Teknosa’dan alınan ve başvuru için kullanılan Nakit Kart’ta kalan tutar, başka bir alışverişte kullanılabilir ya da herhangi bir ATM’den ya da bir şubeden çekilebilir.
Kredi taksitlerinin geri ödemesi ise herhangi bir şubeden, İnternet Şubesi’nden ya da ATM’lerden yapılabilir.

TEKNOSA KREDİ

“ING Teknokredi”, Teknosa’nın internet sitesi üzerinden de kullanılabilir (www.teknosa.com). Buradan yapılacak 750 TL ile 15.000 TL arasındaki alışverişlerde krediyi kullanmak için, ödeme sayfasında yer alan “ING Teknokredi” seçeneği kullanılır. Başvuru yapıldıktan sonra üç gün içinde kedi kullanıma hazır hale gelir. Kredi geri ödemesi yine aynı şekilde yapılır.

“ING Teknokredi ihtiyaç kredisi” en fazla 36 aya kadar kullanılabilir. Bu kredi kullanımında kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası primi talep edilmiyor. Kredi tutarı olarak 3.000 TL talep edilmişse, Teknosa mağazalarında en az 500 TL alışveriş yapmak gerekiyor. İnternet üzerinden yapılacak kredi başvurularında kredi tutarı, alışveriş tutarının altında olmamalıdır.

ING Teknokredi başvurusunu mağazadan yapacak müşteriler, kredi başvurularını, Teknosa mağazalarının açık olduğu haftanın her günü 10:00 ile 22:00 saatleri arasında yapabilirler.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın