Garanti İpotekli Hazır Kredi Nedir?

Biz bireylerin ihtiyaçlarına göre çeşitlilik gösteren krediler arasında en çok kullandığımız kredi türü ya ihtiyaç yada şimdilerde fai oranlarının çok düşük olması ve neredeyse bir kira parasının üzerine üç beş kuruş daha para koyarak alabileceğimiz konut kredisi. Bankalardan alınan konut kredilerinde birinci şart olarak belirlenen alacağınız konutu bankaya ipotek vermek. Verilen kredi tutarları büyük olunca bankalarda kendini garantiye almak istiyor bir yerde. Türkiye’de şube çokluğu ile bilinen ve sayılı büyük bankalar arasında yer alan Garanti bankası ipotekli hazır kredi vermekte şu sıralar. Garanti bankasından ipotek vererek kullandığınız mortgage yani konut kredisine istinaden eğer bu krediyi öderken herhangi bir düzensizlik yapmadıysanız ödediğiniz kredi tutarı kadar kredi limitiniz açılmakta ve siz onu mortgage faiz oranı üzerinden yani bir hayli düşük faiz oranı ile kullanarak diğer ihtiyaçlarınız için kullanabilmektesiniz.

garanti ipotekli mortgage kredisi

garanti ipotekli mortgage kredisi

Yani vakti zamanında Garanti bankası aracılığı ile evinizi ipotek vererek kullanmış olduğunuz mortgage (konut) krediniz diyelim ki  100.000-TL.  Siz yaklaşık bir yıl bu krediye düzenli olarak ödeme yaptınız ve diyelim ki bir yılda bu krediye ait geri ödemeniz 10.000-TL. Eğer ilgili şartları sağlarsanız siz bu 10.000-TL tutarı istediğiniz zaman yine kullanmış olduğunuz konut kredisi faiz  oranı baz alınmayarak o günkü güncel kampanya faiz oranı ile size bu 10.000-TL kredi kullandırılmakta. Bu krediye bağlı özellikler arasında krediyi sadece TL cinsinden kullanabilmekte, daha önceden kullanmış olduğunuz mortgage(konut) kredisi ödemelerinizde herhangi bir aksaklık bulunmaması gerekmekte. Daha önceden vermiş olduğunuz ipotek bu kredi içinde geçerli olacak ve başkaca herhangi bir ipotek talep edilmemektedir.

Tüm bu şartlar neticesinde hali hazırda bulunan ipotekli konut kredinize istinaden diğer ihtiyaçlarınızı da karşılamak maksatlı konut kredinize ödeme yaptıkça kampanya dahilinde açılan limitlerinizi gerekli şartları sağladığınızda kullanabilmektesiniz. Böylelikle tekrar başka bankalardan ihtiyaç kredisi arayışına girmez ve tek bir bankada toplanan tüm borçlarınızı kampanya dahilinde uygun faiz oranları ile kullanarak kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Üstelik başka bir ipotek vermeye gerek kalmaksızın tek ipotekle kredi kullandırımlarınızı halledebilir ve her yönden kar sağlayarak ihtiyaçlarınızı ertelemeden rahatlıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu ne hakkında:
    ipotekli otomatik hazır kredi nedir
1 Yorum yapılmış
  • Faruk | 4 Eylül 2017

    İpotekli hazır krediyi bir kere kullandım, 2.ye tekrar kullanma şansım var

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın