Ziraat Bankası Hesap No Kartın Neresinde Yazar?

Banka hesap numaraları, her bankada, her müşteri için ayrıdır. Hatta, bir banka içerisinde bulunan her hesabınızın, numarası da birbirinden farklıdır. Bunun nedeni, hesaplarınız arasında herhangi bir karışıklık olmaması içindir. Aynı zamanda, farklı hesaplarla, farklı işlem gerçekleştirebilmeniz de buna bağlıdır. Hesap numaraları müşteri numaraları ile çok sık karıştırılır. Bir bankada sadece bir tane müşteri numaranız bulunurken, bir bankada birden fazla hesabınız bulunabilir. Ayrıca bu numaralarda yapılan kodlamalar, kredi kartı, vadeli ve vadesiz olarak da birbirinden ayrı kodlanır.

Ziraat Bankası Hesap No Nasıl öğrenilir

Eskiden hesap numaraları sadece banka şubelerinden öğrenilebilirdi ya da hesap açıldığında verilen banka cüzdanlarında yazardı. Fakat, yapılan yeni düzenlemelerden sonra, hemen hemen her banka hesap numarasını, hesap kartının üzerine yazıyor. Ziraat Bankası hesap numarası da, bankamatik kartınızın ön yüzünde yer alır. Fakat, kartınız henüz elinize ulaşmadıysa ya da yanınızda değilse ve sizin hesap numaranıza ihtiyacınız varsa, hesap numarası nasıl öğrenilir? Öncelikle elinizde IBAN numaranız varsa, son 16 hanesi sizin hesap numaranızdır. Baştaki sırası ile banka kodu, şube kodu ve hesap kodu şeklinde sıralanır. IBAN numarasından hesap numarası bulma bu şekilde gerçekleştirilir.

ziraat iban

ziraat iban

IBAN numaranız da elinizde yoksa, Ziraat Bankası internet bankacılığı sistemine TC kimlik numaranız ile giriş yaparak da hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Telefon bankacılığındaki müşteri temsilcisi de size bu konuda yardımcı olacaktır. Hesap numarası öğrenmek içşn kullanabileceğinz diğer bir sistem ise, atm bankacılığıdır. Ziraat Bankası tüm Türkiye’de en çok atm sayısına sahip bankalardan biridir. Bu yüzden mutlaka yakınınızda bir Ziraat Bankası atmsi bulabilirsiniz. Atmlere kartınız olmadan da, TC kimlik numaranız ile giriş yaparak, hesap numarası, müşteri numarası ya da IBAN sorgulama şansınız bulunuyor. Ayrıca, banka şubelerinden de kimliğiniz ile birlikte başvuru yaparak, tüm hesap bilgilerinizi sorgulayabilir, dilerseniz de bilgilerinizde güncellemeler yapabilirsiniz. Bu gibi sıkıntılar ile karşılaşmak istemiyorsanız ve aktif olarak bankadaki hesaplarınızı kullanıyorsanız, Ziraat Bankası internet bankacılığı arayüz programınızı akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirebilirsiniz. Dilediğiniz her an, her yerden hesap bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Konu ne hakkında:
    ziraat bankası hesap numarası öğrenme, ziraat banka kartı hesap numarası nerde yazar, ziraat hesap no, ziraat bankası hesap no öğrenme, ziraat bankası hesap numarası kartın neresinde
Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın