Yapıkredi World Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüz şartları düşünüldüğünde, artık istenilen ürünü ya da hizmeti nakit olarak ödeyerek, maaş yetirmek neredeyse mümkün değil. Üstelik yüklü tutarlardaki alış verişler için de, tek bir maaş ile almak ya da uzun süre birikim yapmak bazen neredeyse imkansız hale geliyor. Bu durumdan kurtulmak için, bankaların sunduğu kredi kartları hizmetleri ile taksitli alış veriş imkanı doğuyor.

Yapı Kredi Bankası da bu konuda en geniş müşteri portföyüne sahip bankaların başında geliyor. Hem iş yerleri, hem de kredi kartı müşterilerinin sayısı ile bulunduğu yeri uzun yıllardır diğer bankalara kaptırmıyor. Bu sayede de, hemen hemen her iş yerinden Yapı Kredi World kredi kartı ile taksitli alış verişin keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Üstelik bazı dönemlere ve bazı iş yerlerine özel sunduğu artı taksit ve erteleme seçenekleri ile de, bütçenizi dilediğiniz gibi ayarlama fırsatı sunuyor. Kredi kartına sahip olmanın ön koşullarından ilki 18 yaşını doldurmuş olmak.

Yapıkredi World kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Yapı Kredi Bankası, bu konuda da müşterilerine uygun çeşitli imkanlar sunuyor. İlk başvuru yöntemi, diğer tüm bankalarda olduğu gibi, banka şubelerinden yapılan başvurular. Bu başvurular için, kimliğiniz ile birlikte giderek, kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru esnasında talep ettiğiniz limit miktarını da belirtebilirsiniz. Ancak kredi kartı başvurunuz onaylandığı takdirde, onaylanan limit, sizin kredi notunuza ve aylık sabit gelirinize göre ayarlanmaktadır. Bu yüzden yüksek limit talep ettiğiniz halde, düşük limit gelebilir.

Diğer bir World kart başvuru şekli, Yapı Kredi telefon bankacılığıdır. Bu sistemde 444 0 444 numaraları Yapı Kredi telefon bankacılığını arayarak, sistemin yönlendirmesi ile kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat, telefon bankacılığında başvuru işlemleri biraz daha uzun süreceği diğer başvuru şekilleri arasında en az pratik olanıdır. Bu yüzden diğer başvuru yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

Atm bankacılığından kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız, Yapı Kredi müşterisi olmanız gerekir. Hesap bilgileriniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra, kredi kartı başvurunu gerçekleştirebilirsiniz.

yapi-kredi-basvuru-sayfasi

yapi-kredi-basvuru-sayfasi

Yapı Kredi internet bankacılığından World kart başvurusu bu sistemler içerisinde en pratik olanı ve en çok tercih edilenidir. Bu başvuru yöntemi için atm bankacılığında olduğu gibi, bankanın müşterisi olmanıza da gerek yoktur. Resmi internet sayfasına giriş yaptıktan sonra, başvurular kısmından kredi kartı başvurularına tıklamanız yeterli olacaktır. Sonrası sayfa sizi otomatik olarak yönlendirecektir. Olumlu sonuç olmak için tüm taleplerde doğru bilgiler vermeniz önemlidir. Bunun nedeni, zaten bankalar kimlik numaranız üzerinden sizden istenilen bilgilerin doğruluğunu teyit edebiliyorlar. Sicil kaydınızın zarar görmemesi için, doğru form doldurulması önemlidir.

Başvuru Linki: https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/kredi-karti-basvurusu.aspx

Bahsedilen tüm başvuru yöntemlerinde sonuçlar olumlu olduğu takdirde, kredi kartınız yaklaşık 15 iş günü içerisinde belirttiğiniz adrese gönderilir. Bu süre zarfı içerisinde gönderim gerçekleşmemişse, telefon bankacılığını arayarak, başvurunuzun hangi aşamada olduğunu sorgulayabilirsiniz. Banka bazı müşterilerine başvuru yapmadığı durumlarda da kredi kartı gönderebilir. Bu gönderim yapılan kişiler yine bankada hesabı bulunan kişilerdir.

Özellikle Yapı Kredi maaş müşterisi iseniz ya da bankada mevcutta vadeli bir hesabınız varsa, reddetmediğiniz sürece bankadan adınıza düzenlenmiş olan kredi kartı kayıtlı adresinize gönderilir. Kart istemiyorsanız, gelen kuryeden teslim almamalı ve yakın şubeden ya da 444 0 444 numaralı telefondan kart iptali gerçekleştirmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekemiyorum Nasıl Araba Alırım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın