Yapı Kredi Şubesiz Kredi

Ülkemizin en köklü ve en güçlü iki bankasından biri Yapı ve Kredi Bankası’dır. 2006 yılında Koçbank ile güçlerini, tecrübelerini ve kaynaklarını birleştirdikten sonra bir finans devi haline gelmiştir.

Yapı Kredi, bireysel bankacılık faaliyetleri ile sunduğu fırsatlar ve hizmetler sayesinde müşterilerine işlemlerini, istedikleri yerden yapma rahatlığını sağlamıştır. Bu çerçevede tüketici kredileri kapsamında müşterilerine sunduğu Mobilden ve İnternetten Anında Şubesiz Kredi uygulması, ihtiyaç anında en hızlı ve en güvenli kredi kullanma imkanı yaratmaktadır.
Banka, müşterilerin şubeye gitmelerine gerek kalmadan, cep telefonlarından veya internet üzerinden kredi talep etmelerini ve kullanmalarını kolaylaştırmış olmaktadır.

Yapı Kredi, bu konuda iki farklı uygulama geliştirmiştir: Mobil Şube ve Bireysel İnternet Şubesi. Her iki yoldan da müşteriler, bireysel ihtiyaçları için bankadan, istedikleri zaman kredi alma imkanı bulmaktadır. Ancak bunun için müşterilerin hangi uygulama kullanılacaksa, daha önceden üye olmaları gerekmektedir.

Teknolojik gelişmelerin sağladığı imkanların kullanılması ile, çalışma günleri ve saatleri dışında bile bankadan kredi talep etmek ve kullanmak artık mümkün olmaktadır.

Yapı Kredi, Mobil Şube’den ya da Bireysel İnternet Şubesi’nden yapılan başvuruları aynı gün içinde değerlendirmekte ve sonuçlarını talep sahiplerine iletmektedir.

En az 1.000 TL için, en fazla 10.000 TL için kredi başvurusu yapılabilir. Ancak banka mevcut müşterilerine kredi politikaları çerçevesinde 75.000 TL’ye kadar ön onaylı ihtiyaç kredisi limiti vermiş olabilir. Bu durumda bu limit içinde kalınarak kredi kullanılabilir.

Kredi kullandırımı sırasında banka, vefat ve sakatlık durumunu kapsayan kredili hayat sigortası yaptırılmasını istemektedir.

Müşteriler isterlerse ara ödeme yapabilir ya da krediyi erken kapatabilir.

Bu şekilde talep edilen ihtiyaç kredileri en fazla 36 ay vadeli olmaktadır. Faiz oranları ve kredi maliyetleri, bugün geçerli olan rakamlarla şu şekildedir:

Kredi     Vade   Aylık faiz oranı (%)   Kredi tahsis ücreti   Aylık toplam maliyet (%)   Yıllık toplam maliyet (%)    Aylık taksit tutarı
5.000     24 ay   1,35                         26,25                       1,67                                  19,99                                  253,11
10.000   36 ay   1,32                         52,50                       1,62                                  19,39                                  366,60
15.000   36 ay   1,32                         78,75                       1,62                                  19,39                                  549,90

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın