Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi

Yaz aylarında inşaat sektöründeki artışlar ev sahibi olmak isteyenleri bankalara yönlendiriyor. Farklı bankalar farklı reklamlar ile ortaya çıkarak, bu konuyu aydınlatıyorlar. Vakıfbank ise yaza sıcak bir kampanya ile giriş yapıyor; Hızlı Bitirme Kredisi. Bu kredi, bireysel krediler arasında yerini alıyor.  Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi ile konut yapı kooperatifleri hızlı bir şekilde tamamlanıyor.

Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi Kapsamı:

Ortalama inşaat seviyesi %20 yi geçmiş ve %80 e varmamış olan kooperatiflerde Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi’nden faydalanılabilir.

Bu kapsama giren konut sahipleri kredileri dilerlerse tek parça halinde, dilerlerse de parçalayarak ihtiyacı oldukça kullanma hakkına sahiptirler.

Aslında bireysel kredi olan Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi, tek bir kooperatif üzerine bir sefere mahsus olarak verilmektedir. İnşaat tamamlanıncaya kadar müşterilerin sadece çektikleri kredi tutarının aylık faizini ödemeleri yeterli olacaktır.

İnşaatı tamamlanan kooperatifler, faizi silinmiş olarak kalan kredi borçlarını ev sahipleri arasında pay eder ve herkes üzerine düşen tutarı ödemek ile yükümlüdür.

Üyeler kendi üzerlerine düşen kredi tutarı için zorlanmadan ödeme olanaklarına kavuşabilirler. Gene Vakıfbank tarafından verilecek olan Konut Finansman kredisi, üyelerin ödeme yapması için en kolay seçenektir.

Vakıfbank İnşaat- Mütahit Kredisi

Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi kullanılabilecek kooperatiflerin özellikleri şu şekilde olmalıdır;

Kooperatif Üyeleri, kalan kredi tutarlarını bireysel olarak ödeyecekleri için, her üye Konut Finansmanı için gerekli şartları sağlamak zorundadır.

Yapılan kooperatifin inşaat alanı, bağlı olduğu şehrin belediye sınırları içerisinde yer almak zorundadır.

Kooperatifin yapıldığı arsada kat irtifakı sağlanmış olmak zorundadır.

Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi ‘ne Başvuru:

Kredi isteği için Kooperatif Yönetim Kurulu’nun aldığı karar, kooperatif için alınan tapu senetleri, Belediye’den sağlanan imar durumu belgesi, Belediyenin onayını yaptığı proje ve projenin yerleşim planı, inşaata ait ruhsat ve Üyelerin aidatlarının belirlendiği evraklar ile yönetim kurulundan bir kişi kredi başvurusunda bulunabilir.

Ödeme planı, çekilen tutara ve kredinin kaç ayda ödeneceğine bağlı olarak değişkenlik gösterdiği için ödeme planı banka personeli ile birlikte çıkarılır ve herkes için farklılık gösterir.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın