TEB Paran Hazır Hesabı Nedir?

Türkiye Ekonomi Bankası PARAN HAZIR HESABI

Bu hesapdaki asıl amaç acil ihtiyaç anında hiçbir ek işlem yapmadan direkt olarak bankamatikten size tanımlanan tutarı çekebilmenizdir. Bir hesap gibi görünsede bu bir tür kredilendirme hizmetidir. Ve kullanılması zorunlu değildir. Yani bu krediniz onaylandığında tarafınıza 3 ay süreyle geçerli bir kredi tanımlanır ve siz ihtiyaç duymanız anında ister gece yarısı ister hastane kapısı farketmez anında bankamatikten parayı çekebilir ve bu işlemden sonra krediyi kullanmış duruma geçebilirsiniz.

Bankanın Kendi Sayfasında Yazılı Olan Özellikler Şu Şekildedir

 • Paran Hazır Hesabı, banka tarafından müşteriye özel olarak hazırlanan taksitli kredili mevduat hesabını (KMH) ifade eder.
 • Paran Hazır limiti, banka tarafından belirlenen limitler ve dönemler çerçevesinde Paran Hazır Hesabı’na tanımlanan limiti ifade eder.
 • Paran Hazır limiti, yalnızca müşterinin talebine bağlı olarak bir geri ödeme planı çerçevesinde kullanılabilecektir.
 • Paran Hazır limiti, tanımlandığı günden itibaren 90 (doksan) gün süresince geçerlidir.
 • Paran Hazır limitinden havale, virman, fatura ve düzenli ödeme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilmeyecek olup; Paran Hazır limitiniz POS cihazı ve sanal POS aracılığı ile gerçekleştirilecek işlemlerde kullanılamayacaktır. POS cihazı ve sanal POS aracılığı ile gerçekleştirilecek işlemlerinizi banka kartınızla, bağlı Kredili Mevduat Hesabınızı kullanarak yapabilirsiniz.

Paran Hazır limitinin tamamı tek seferde kullanılabileceği gibi limitin sadece bir kısmı da kullanılabilir.

 • Paran Hazır limiti için minimum kullanım tutarı 300 TL (Üç yüz Türk Lirası), maksimum kullandırım tutarı 7.500 TL (Yedi bin beş yüz Türk Lirası) olacaktır. Bu tutarlar dönemsel olarak değişiklik gösterebilecek olup, Banka’nın web sitesinde (www.teb.com.tr) yayınlanacaktır.
 • Vadesiz mevduat hesabına bağlı olarak tanımlanacak olan Paran Hazır limitinden kullanılacak kredi 12 (Oniki) ay vade ile taksitli olarak geri ödenebilir.
 • Geri ödemenin ilk taksit tarihi, kredi kullandırımının ayın ilk 15 günü içinde olması durumunda aynı ayın son iş günü; kredi kullandırımının ayın 16. günü ile son günü arasında olması durumunda ise bir sonraki ayın son iş günü olacaktır.
 • Kredi taksit tutarlarının kredi kullandırımı sırasında müşteriye bildirilen geri ödeme tablosuna uygun olarak, vadesiz mevduat hesabına yatırılmasının ardından; taksit tutarı Banka sistemi tarafından otomatik olarak tahsil edilecektir.
 • Paran Hazır Hesabı taksitinin zamanında ödenmemesi durumunda taksit tutarı, varsa müşterinin mevcut  Kaynak Hesap (KMH)’ından, yoksa müşteriye Paran Hazır ile birlikte tanımlanacak olan KMH’tan otomatik olarak  tahsil edilir. Taksitli KMH ürünümüz olan Paran Hazır ile birlikte müşteriye KMH tanımı da yapılmaktadır. Her kredi kullanımında, bir defaya mahsus olarak kredi tutarının içinden dosya ücreti tahsil edilecektir.

Bu Krediye başvurabilmeniz için Emekli, Serbest Sahibi veya Ücretli Çalışan olmanız gerekmektedir.

teb-paran-hazir-hesabi

Tabiki felaketler ve insanların kötü duruma düşmeleri üzerine kurulmuş bir kazanç yöntemi savunulamaz. Ancak öyle zamanlar vardırki o an paraya ulaşmak belki bir hayat kurtaracak yada sadece sizin gururunuzu kurtaracaktır. TEB ‘in bu hesap/kredi türü ülkemizdeki bankacılığın stabil şartlar ve birçok prosedür ile insanları boğması ve alacağınızdan daha fazlasını ödeyeceğinizi taahhüt ve garanti etmeniz durumunda dahi işkenceye dönüşmesine karşın önemli bir alternatif. Ayrıca yeni sistemler geliştirilmesi, yurtdışında denenen modellerin Türkiye piyasasına uygulanabilirliği gibi riskli bir test uygulanmasıda ayrıca takdir edilmesi gereken ayrı bir konu.

Başvuru İçin Tıklayın

Konu ne hakkında:
  teb paran hazir, teb paran hazır hesabı, teb paran hazır başvuru, teb paran hazır başvurusu, teb paran hazır limit nedir
2 Yorum yapılmış
 • hasan uslu | 1 Eylül 2015

  acil nakite ihtiyacım var

 • Ogün | 4 Mayıs 2018

  Kredili mevduat hesabımı açmak istedim fakat sistemde borcum olduğu beyan edildi. Borcumu ödediğim halde borçlu olarak gözüküyordum. Sitemde güncelleme yapılmamış. Güncellemeyi banka personeli yaptı ama sisteme bir gün sonra geçeceğini söyledi.şimdiye bankaya gitsem kredili mevduat hesabi açtırabilirmiyim

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın