Ön Peşinat Almadan Kredi Çıkaran Firmalar

Kredi çekmek günümüzde acil nakit ihtiyacını karşılamak için en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Bugün birçok banka müşterilerinin kolay olarak kredi çekmesi ve fazla zorlanmadan geri ödeme yapması için çok sayıda reklam ve kampanya yapmaktadır. Kredi çekmek isteyen müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için verilen bu krediler de çeşitlenmektedir. İhtiyaç kredisi, konut kredisi, araba kredisi vs şeklinde bu krediler değişmekte ve kişilerin ihtiyacına göre şekillenmektedir.

Ancak kredi çekmek için, özellikle de konut ve araba gibi yüksek fiyatlarda krediler için kişinin gelir seviyesi de belli bir miktarın altına düşmemelidir. Bunu yanında kredi çeken kişiden belli bir oranda da peşinat istenmektedir. Elinde peşinat için nakit parası olmayan ve krediyle ev ya da araba sahibi olmak isteyen vatandaşlar için de kredi alımında kolaylık sağlayan bankalar mevcuttur. Bazı banka ve firmalar peşinatsız konut ve araba kredisi sağlamaktadır. Ön peşinat almadan kredi çıkaran firmalar da müşterilerine çeşitli şart ve imkanlar sunmaktadır.

Peşinatsız Senetle Kredi

Sizden herhangi bir peşinat talebinde bulunmayan bankalardan konut kredisi alabilmeniz için bankaların sizden istediği şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartların en önemli olanı banka için ipotek bedeli olabilen bir başka ev için bankaya teminat göstermenizdir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur, teminat göstereceğiniz evin kredi çekecek kişinin üzerine olması şart değildir. Akraba, eş dost ya da tanıdığınız herhangi birinin evini ipotek ederek ev için çekeceğiniz miktarın yüzde yüzünü kredilendirebilirsiniz. Bankaların kullandığı ve kanunda belirtilen sistem gereği almak istediğiniz ev bedelinin %75 oranında konut kredisi çekebilir, kalan miktarı da ipotek ettiğiniz evin üzerinden tüketici kredisi ile karşılayabilirsiniz. Bu yolla kendinize ait bir ev olmadan ve hiç peşinat ödemeden, birçok bankadan kredi çekebilir ve ev kirası öder gibi kredi taksidi ödeyerek kolaylıkla ev sahibi olabilirsiniz.

Ön Peşinat İstemeden Kredi Verenler

Ancak  bu şartların hiçbirini sağlayamazsanız son çare olarak, bankaların kredi talebinde bulunan müşterinin gelir gider tablosunu görülmesi sonrasında alınacak evin incelenmesi için gönderilen ekspertiz personellerinin evin fiyatını yüksek tutması gerekir. Bu sayede kredinin yüzde yüzünü karşılayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Bayram Kredisi En Düşük Faizli Kredi Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 Yorum yapılmış
 • Ali | 3 Ekim 2016

  Benim krediye ihtiyacım var ama çıkmıyor yardım eder misiniz?

  • admin | 28 Ekim 2016

   Çıkmıyor diye bir şey yok.. kredicikartilir.org üzerinden iletişime geçin EROL bey yardımcı olacaktır.

 • Ismail | 1 Şubat 2017

  Tarafınızdan kredi konusunda bilgi rica etmekteyim. Hangi durumlarda sizlerin yardımları dokunmaktadır. Kısaca 2010 senesinde yaşadığım ve bir zaman süren avukatlık durumlarından ötürü kkb puanım en riskli durumdadır (borçlar kapanmıştır ) ve kredi kullanmamaktayım. 1 adet 1000 TL’lik kredim ( halen ödeniyor ödemede sıkıntı yok ) ve kredi kartıma 5000 TL borç bulunmaktadır. Ekstra çıkan durumlardan ötürü kredi kartıma 2 aylık süreçte zorlanma yaşadığım için ödemede sıkıntı yaşıyorum. Ve tekrardan kötü bir duruma düşmemek için ödemelerimi bir yere toplamak ve kkb puanımı yeniden düzeltmek istemekteyim. Özel sektör çalışanıyım 1650 TL maaşlı çalışıyorum. İstenildiği taktirde kkb raporumu ve diğer bilgilerimi sunabilirim. Kısaca böyle bir durumda yardımlarınız olabilir mi ?

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın