Kredi Çekmek İstiyorum ama Sigortam Yok

Kredi çekmek istiyorum ama sigortam yok diyorsanız, kredi çekebilmek için başvurabileceğiniz yolların tüm cevapları yazımızın içerisinde yer alıyor. Öncelikle, eğer sigortanız yoksa bankalardan nasıl kredi çekebilirsiniz, ondan kısaca bahsedelim.

Kredi çekmek istiyorum ama sigortam yok diyorsanız öncelikle iş yerinizden, bu iş yerinde, şu ücretle çalışmaktadır tarzında, firma yetkilisinden adınıza düzenlenmiş resmi bir belge alıp alamadığınızı öğrenmelisiniz. Bazı bankalar sigortasız çalışanlar için bu tarz yazılı bir belge ile müşterilerine yardımcı olabiliyor. Fakat, kaşe ve imza, şirket yetkilisine ait olmalı. Yöneticinizden alacağınız belge işinize yaramayacaktır.

Yine de aldığınız belge kredi çekmek için yeterli gelmez ise, kredi için teminat gösterebileceğiniz adınıza kayıtlı bir gayrimenkul ile de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka bu gayrimenkulü ipotek altına alarak, size dilediğiniz krediyi ödeyebilir. Son olarak, bankalardan hiçbir şekilde kredi alamıyorsanız, senetle kredi verenler ile görüşmeyi düşünebilirsiniz. Fakat, bankalardan kat kar daha fazla faiz işlettiklerini de unutmamanız gerekir. Yani aldığınız krediyi, iki katı olarak geri ödeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın