Finansbank Online Kredi

Bir yandan bilgi teknolojilerindeki hızlı gelişmeler, diğer yandan iletişim teknolojilerinde yaşanan hızlı değişim, internet üzerinden yapılan işlemlerin güvenliğini ve çeşitliliğini arttırmıştır.

Bankalardan yapılan finansal işlemlerin, özellikleri itibariyle, bankada hesabı bulunan kişiler tarafından da yapılabiliyor olması, bankaları online işlemlere daha fazla yönlendirmiştir. Alınan çeşitli güvenlik önlemleri sayesinde insanlar, öncesine oranla artık çok daha fazla bankacılık işleminiinternet üzerinden yapmaktadır.
Finansbank da bu kapsamda web sitesi üzerinden Online Kredi ürününü pazarlamaktadır. İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler, Finansbank İnternet Şubesi’ni kullanarak, taleplerini online olarak bankaya iletmektedir. Finansbank, herhangi bir belge talep etmeden, kefil aramadan, imza istemeden, kolay ve hızlı bir şekilde kredi talebini almakta, değerlendirmekte ve kullanıma hazır hale getirmektedir.

Finansbank ilginç bir slogan ile bu kredi ürününü sunuyor ve internetten uçak bileti alana kadar, Finansbank Online Kredi alınabileceğini iddia ediyor. Bunun için bankanın web sitesindeki “Hemen Başvur” seçeneğini kullanmak yeterli olmaktadır. Banka müşterileri, müşteri numarası veya TC Kimlik Numarası ile giriş yaptıklarında, kredi başvurusunu yapabilmektedir.
Finansbank, Online Kredi ürününe, çok uygun faiz oranları vermektedir. Bugün için yüzde 1,22 faiz oranı ve 36 aya kadar uzayan vade ile bu krediyi kullanmak mümkün. Bankanın, kendi müşterilerine sunduğu Online Kredi olanağı sayesinde hafta sonlarında bile nakit ihtiyacını karşlamak mümkün oluyor.

Online Kredi kullanmak için sadece İnternet Şubesi kullanılabiliyor. Diğer ihtiyaç kredileri için şubeden veya internet üzerinden başvuru yapmak mümkün. Yukarıda açıklanan faiz oranı sadece Online Kredi’ye özgüdür. Bu kredi ile en az 1.000 TL, en fazla 30.000 TL kredi kullanılabilir.

Banka kredi başvurusunu aldığında, doğal olarak bir değerlendirme sürecinden geçiriyor. Banka kredi başvurularını serbestçe değerlendirme veya reddetme hakkında sahiptir. Ayrıca piyasa koşullarında bir değişiklik olmuşsa faiz oranını değiştirebilir. Bankanın krediyi onaylaması durumunda, anında kullanmak mümkün oluyor. Ancak onaylanan kredi an fazla yedi gün içinde kullanılmak zorundadır. Aksi halde kredi limiti iptal ediliyor.

Bankanın web sitesinde bulunan Kredi Hesaplama Aracı kullanılarak, kredi tutarına göre veya ödenecek taksit tutarına göre çaşitli hesaplamalar yapmak da mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın