Faizsiz Evlilik Kredisi Oluyor Mu?

Okuyucularımız tarafından pek çok farklı konuda sorular gelmek ile beraber bunlar arasında en çok dikkat çekenlerden biri de “Faizsiz evlilik kredisi oluyor mu?” olmaktadır. Bu sebepten dolayı bugünkü yazımızda evlenecek olan kişilerin merak etmekte olduğu bu son derece dikkat çekici konu ile alakalı gerekli olan bilgileri paylaşacağız.

Faizsiz Düğün Kredisi İmkanı

Hayatın akışı içerisinde son derece masraflı ve toplu para gerektiren durumlar mevcut olmak ile beraber bunlar arasında kişileri en çok zorlayan konuların başında evlilik gelmektedir. Bu süreçte hemen hemen herkes son derece zorlanmakta ve kendilerine maddi olarak destek olacak yerler ya da kişiler aramaktadırlar. Hatta anlatılmakta olan bu zorluklar nedeni ile evlenemeyen gençlerin sayısı da yadsınamayacak kadar fazla olmaktadır. Bahsi geçen zorluklara çözüm olması amacı ile gerek devlet eli ile gerekse de bankalar aracılığı ile krediler verilmekte ve pek çok kişi bu sayede evlenme, düğün yapma imkanı yakalamaktadır. Ancak adı üstünde bu hizmetler bir kredi olma özelliği taşımakta olup faizleri ile geri ödenmesi gerekmektedir. Ne yazık ki pek çok gencin düğün sonrasında faizli olarak ödeme yapması da çok zor olmakta ve bu sebepten dolayı daha çok destekleme ya da faizsiz kredi imkanlarını tercih etmektedirler.

Faizsiz Kredi Evlilik Kredisi Veren Yerler

Devlet tarafından yapılmakta olan bir evlilik desteklemesi mevcut olmak ile beraber bu kapsamda Ziraat Bankası aracılığı ile birikim yapmak sürecin temelini oluşturmaktadır. Başka bir deyiş ile oluşturacağınız evlilik hesabına her ay düzenli olarak para yatırmanız gerekmekte ve devlet de sizin bu birikimlerinize kayda değer tutarlarda desteklemeler yapmaktadır. Ancak bu hizmet çok da çözüm  odaklı olmamakta ve pek çok kişi birikim yapacak para bulamamaktadır.

Bahsi geçmekte olan bu devlet  projesi haricinde bu konu ile alakalı olarak yapılmakta olan başka bir çalışma mevcut olmamaktadır. Başka bir deyiş ile günümüz şartları dahilinde faizsiz olarak evlilik kredisi veren yerlerin varlığından söz etmek mümkün olmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Acil Para Lazım 2018 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın