Emlak Vergisine Taksit Yapan Bankalar

Emlak vergisi, sahip olduğunuz evler için yıllık olarak, devlete ödenen vergidir. Emlak vergisi ile birlikte, çevre vergisi de aynı dönemlerde ödenen vergiler arasındadır. Eskiden bu vergileri ödemek için, vergi dairelerine gitmek gelirken, yapılan düzenlemeler sayesinde bankalardan tüm vergi ödemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Finansbank, Akbank vergi ödemeleri konusunda müşterilerine hizmet sunan bankalar arasında yer alıyor. Üstelik bu bankalardan bazıları da, vergi ödemelerinizde tek seferde değil, kredi kartınıza taksit yaparak ödeyebilmenizi mümkün kılıyor.

emlak vergisi ödeme

emlak vergisi ödeme

Emlak vergisine taksit yapan bankalar arasında Finansbank, Garanti Bankası, İş Bankası 3 taksit yaparken, Akbank ve Vakıfbank 5 taksit yaparak, ödemelerinizde kolaylık sağlıyor. Bu taksitlendirme seçeneklerinden yararlanabilmek için, bankalardan birinin kredi kartına sahip olmanız gerekiyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan ödemelerdeki taksitlendirme tutarları bu şekilde gerçekleştirilirken, önümüzdeki dönem içerisinde ödenecek olan emlak ve çevre vergileri için sunulan imkanlar da benzer şekillerde olacaktır. Vergi ödeme tarihleri ve bankanızın bu tarz dönemlerdeki kampanyalarından haber almak isterseniz, bu konuda bankanız ile görüşerek, sms bilgilendirme sistemi için başvuru yapabilirsiniz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın