Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017

Bu yıl içerisinde planlanmakta olan bir başka süreç de son derece zor şartlar altında geçinmekte olan emeklilere verilecek olan faizsiz kredilerdir. Günümüz şartlarında almakta oldukları maaşlar ile geçinmekte bir hayli zorlanan bu emeklilere faizsiz kredi veren bankaların hangileri olduğu en çok merak edilen konuların başında gelmek ile beraber açıklayacağımız diğer detaylar arasında emeklilere faizsiz kredi verme şartları da mevcut olmaktadır. Bu sebepten 2017 yılı içerisinde verilecek olan bu kredi ile alakalı olarak merak etmekte olduğunuz hemen hemen her türlü konunun açıklamasını yazımızda bulabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Kampanyasından Kimler Faydalanabilmektedir?

İlk olarak açıklanması gereken konuların başında adı geçen bu hizmetten faydalanma olanağı bulunan kişiler mevcut olmaktadır. Genel çerçevede bir açıklama yapmamız gerekir ise söylemeliyiz ki; kredi notu yeterli seviyelerde olan, finansal sicili düzgün olan ve kara listede ismi bulunmayan, başka bankalara kredi borcu olmayan, icra takibine düşmemiş, hacizli borcu olmayan ve buna benzer özelliklere sahip olan kişilerdir. Bahsi geçen şartlara uygunluk göstermekte olan hemen hemen herkesin bu olanaktan faydalanma imkanı mevcut olmaktadır.

Emekliye Faizsiz Krediyi Hangi Bankalar Vermektedir?

Her ne kadar verilecek olan bu hizmet yılın başında belli olsa bazı detayların henüz netleştiğini söylemek mümkün olmamaktadır. Söz konusu olan bu belirsiz detayların arasında ise hangi bankalar aracılığı ile bu hizmetin verilecek olduğudur. Söz konusu olan bu son derece önemli ve bilinmesi de bir hayli elzem olan bu detay ile alakalı olarak net bir bilgi vermemiz ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Ancak ülkemizde daha önceki yıllarda verilmiş olan bu ve benzeri hizmetler incelendiği zaman tercih edilecek olan bankaları da aşağı yukarı tahmin etmek mümkün olmaktadır. Bu aşamada akla ilk gelen yerler arasında ülkemizde hizmet veren kamu sermayeli bankalar mevcut olmaktadır. Bunlar ise Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bankası olmaktadır. Bunlardan sonra tahminen hizmet sunumu yapması beklenen bankalar ise İş Bankası, Garanti  Bankası ve Akbank olmaktadır. En sağlıklı bilgiyi ise adı geçen hizmet faal olarak verildiği zaman alabilmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın