Bankalar Dışında Hangi Kurumlar Kredi Verir

Hedef kitlesi bireyler olan bankalar çeşitli ürünleri gerek pazarlayarak gerekse ürünler hakkında  bireyleri bilgilendirerek hem bireylerin ihtiyaçlarına cevap vermeyi hemde kurumlarına kar sağlamayı hedeflemektedir. Bankalar tarafından arz talep araştırması yapıldıktan sonra bireylerin tam olarak ne istediği saptanır ve buna bağlı ürünler üzerinde çalışılarak o ürünler çıkartılıp piyasaya bireylere sunulur. Ancak kimi bireyler tamamen kullanımı kanunlar tarafından karşılanmış olan bankaların ürünlerinden yararlanırken bazen yaptıkları düzensiz ödemeler sonucunda bir daha hiç bir bankanın hiç bir ürününden yararlanamayacak hale gelebilmektedirler.Bunun sonucunda da ihtiyaçlarını karşılamak için bankalar dışında var olan  kuruluşlara başvurmakta böylelikle bu kuruluşlara olan talepler arttıkça bu kuruluşlar giderek çoğalmaktadır.

Banka Harici Kredi Veren Kurumlar

banka dışında kredi verenler

banka dışında kredi verenler

Bu gibi kurumlar bireylere en kısa yoldan kredi verme imkanı sunarak bireylerin ihtiyaçlarına cevap verirler. Bireylere çözüm önerisi sunan bu kuruluşlar acil kredi ihtiyacı olan fakat bankalardan kredi alamayan bireyler için bulunmaz bir nimettir doğrusu.Bankalar kredi kullanmak isteyenler için çeşitli belge ve evrak dökümü istemektedir. Ancak bankalar dışı kuruluşlar bünyesinde çalıştırdığı çalışanları ile bireylerin kredi talebini değerlendirmeye alarak en kısa sürede bireylere istediği kredi miktarını temin etmektedir. Bu işlem için yapılması gerekli olan tek şey ise internetten başvuru formunu doldurmaktır. Kredi çekebilmek için nerede ikamet ettiğinizin hiç bir önemi yok. İstediğiniz kredi türünü çekebilmektesiniz. Banka harici kredi veren kurumlar ekstra hiç bir belge talep etmeden kolaylıkla kredi verebilmeyi sağlamaktadırlar. Başvuru formuna girmiş olduğunuz bilgileriniz asla üçüncü kişiler ile paylaşılmaz. Bankalarda bulunan kara listeye adını yazdıranların deneyimli personellerden destek alarak ihtiyaçlarına en uygun buldukları krediyi hemen kullandırma olanağı sunan kuruluşlar bulunmaktadır.

Bu tür kuruluşlara genellikle internet ortamında rastlanmakta. Kredi kullandırım sitesine girdiğinde gerekli bilgileri bireylerden isteyerek değerlendirmelerini bireylerin paylaştığı bilgilere göre yapmakta ve bireylere cep telefonu üzerinden geri dönüş sağlamaktadır. Bankalar haricinde  yasal yollar dışında kredi veren kişilerin başında tefeciler gelmektedir. Banka faizlerinin çok çok üzerinde faiz vererek bireyleri kendilerine borçlandırırlar. Üstelik bankaya ödemekte zorlandığınız krediniz için işleyen faiz ile tefeciye ödeyemediğiniz borcunuz için işleyen faiz arasında ciddi anlamda farklılık oluşmaktadır. Bu yüzden banka dışında kredi almak isteyenler tamamen yasal olan OYAK,POLSAN,Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri gibi kurumlardan yararlanarak kredi ihityaçlarını gidermelilerdir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kimlere Ek Kart Çıkartabilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın