Tefeci Kredisi Nereden Nasıl Alabilirim?

Acil para sıkıntıları hayatımızın her döneminde karşımıza çıkan problemler olmak ile beraber bu konuda çözüm bulmak amacı ile aklımıza ilk gelen yerler bankalar olmaktadır. Ancak bankalar belli başlı özellikleri taşımayan kişilere hizmet vermekte imtina ettiği için bu durumda olan insanlar kendilerine borç para verecek daha başka yerler aramaktadır. Bu noktada akla gelen bir diğer çözüm olanağı ise tefeciler olmakta beraber bu yerlerden para almak isteyen kişiler “tefeci kredisi nereden nasıl alınır?“merak etmektedir.

acil-tefeci

acil-tefeci

Bu konu ile alakalı olarak açıklama yapmadan önce tefecilerden ve onların ve hizmet anlayışlarından bahsetmek son derece ciddi ve önemli bir konu olma özelliği taşımaktadır. Tefecilik sistemi oldukça uzun yıllardan bu yana uygulanmakta olan bir yöntem olmakla beraber günümüzde ülkemizin yasalarına göre suç olan bir uygulamadır.

tefeci arıyorum

tefeci arıyorum

Adı geçen bu yerler hiçbir devlet kurumuna ya da yasal hiçbir sürece bağlı olmaksızın borç para vermek ile beraber uygulamakta oldukları net bir sistem de bulunmamakta ve deyim yerinde ise nabza göre şerbet vermektedirler. Bu durumu açıklamak amacı ile yazımızın içine kullanıcı yorumları da eklemenin faydalı olacağını düşünmekteyiz. Adı geçen bu yerlerden borç para almış olan kişiler ilk aşamada mevcut para sıkıntılarına çözüm buldukları için mutlu olsalar da iş ödeme aşamasına gelince son derece büyük sıkıntılar ile karşılaştıklarını ifade etmişlerdir. Oldukça yüksek faiz ve komisyon oranları her geçen gün ödemeleri daha da zorlaştırmak ile beraber yapılmakta olan tek senetler borçlu kişileri daha da zor duruma düşürmektedirler. Bu konu ile alakalı yapılmakta olan açıklamalarda kaç taksit ödenir  ise ödensin en ufak bir gecikmede tek senet ile sabitlenmiş olan borcun tahsili için yasal süreçlere başvurulduğu da belirtilmekte olan konular arasında yer almaktadır.

Anlatılmakta olan bu durum tefeci kredilerinin hiç de çözüm odaklı bir uygulama olmadığını aksine daha da büyük sıkıntılara yol açan bir sistem olduğunu göstermekte olup bize düşen ise her zaman illegal yollardan uzak durup yasal sistemler dahilinde borç para bulmaktır.

Aşağıdaki yazımız da size bu konuda fikir verecektir;

http://www.hazirkredi.net/acil-para-lazim-tefeci-ariyorum.html

Bir önceki yazımız olan Setcard Geçen Yerler, Marketler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın