Faturasız Çek Kıran Faktoringler

Çek ile ödeme yapma, çek bozdurma, çek tahsil etme ülkemizde son derece yaygın bir şekilde yapılmakta olan işlemlerden biri olmak ile beraber bu konuda bahsi geçen süreçlerin bir fatura dahilinde yapılması son derece önemli olmaktadır. Eğer çekinizin faturası yok ise yapacağınız işlemler özellikle de çek bozdurma son derece zor olmakta, neyse ki bu aşamada imdada faturasız çek kıran faktoringler yetişmektedir. Eğer sizin de elinizde faturasız bir çek var ise ve onu nakde çevirmekte zorlanıyorsanız yapmanız gereken tek bugünkü makalemizi okumak ve bu işi yapan faktöring şirketleri ile alakalı olarak gerekli bilgileri almaktır.

Faturasız Çek Kıran Faktoringler Var Mıdır?

Piyasada çek kırmakta olan son derece fazla sayıda kişi ya da yer mevcut olmak ile beraber bunlar arasından bir çoğu çekinizin faturalı olmasına azami derecede önem vermektedir. Bu yüzden kendinize çek kıracak bir yer arar iken bu konuda hassasiyeti olmayanları tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Piyasada mevcut olan tefeciler ya da belli başlı faktöring şirketleri faturasız olarak çek kırma işlemi yapsa da bunun karşılığında belli tutarlarda komisyonlar talep etmektedirler. Üstelik bu komisyon oranlarının hiç de azımsanmayacak tutarlarda olduğunu belirtmemiz doğru ve yerinde olacaktır. Bu sebepten dolayı size Ahmet Bey’in bu konuda yaşamış olduğu deneyimi kendi ağzından anlatmayı son derece gerekli buluyoruz.

“Yaptığım bir iş karşılığında 20 bin Türk Lirası tutarında bir çek almıştım ancak bana fatura falan verilmemişti. Hayatımda ilk defa çek aldığım için de faturaların gerekli olduğunu bilmiyordum. Vade süresi dolduğu zaman çekimi tahsil etmek üzere bankaya gittim ama faturam olmadığı için geri çevrildim. Bu amaçla gittiğim her banka beni geri çeviriyordu. Çeki aldığım yer ise onlarda da faturanın olmadığını ve bu konuda yapacakları hiçbir şey bulunmadığını söylüyorlardı. Ben de mecburen faturasız olarak çek kıran bir faktöring şirketi belirledim ve oraya gittim. Bu şirket çekimş bozacaklarını ancak yüzde elli oranında da komisyon alacaklarını söylemişti. Bu rakam beni bir hayli şaşırtsa da başka çarem yoktu ve mecburen paramın yarısını göz göre göre keybetmiştim.”

Bir önceki yazımız olan Zor Durumdaki Öğrencilere Para Yardımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın