Çek Kıran Tefeciler

Ülkemizde kullanılmakta olan pek çok farklı ödeme yolu ve yöntemi mevcut olmak ile beraber bunlar arasında en sık tercih edileni çekler olmaktadır. Ancak kimi zaman bu çeklerin vade sürelerinin dolmasını beklemek mümkün olmamakta ve bu aşamada devreye çek kıran tefeciler girmektedir. Eğer siz de elinizde mevcut olan çekinizi adı geçen bu yerler aracılığı ile nakde çevirmek istiyorsanız ve bu konu hakkında da çok fazla bilginiz yoksa yapmanız gereken tek şey makalemizi okuyup her türlü detaya hakim olmaktır.

Çek Kıran Tefeciler İletişim Bilgileri

http://www.tefeci.org üzerinden iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Hemen hemen herkesin de bildiği üzere vadeli olarak yapılmakta olan ödeme işlemlerinde çekler devreye girmekte ve alacaklı kişi yalnızca bu çekin süresi dolduğu zaman parasını alabilmektedir.  Ancak bu vade süreleri kimi zaman çok uzun olmakta ya da alacaklı kişinin acil olarak nakit ihtiyacı duymaktadır. İşte bu aşamada yapılmakta olan işleme çek kırma ya da çek bozdurma adı verilmektedir. Çek kırma işlemini yapmakta olan yerlerin sayısı ülkemizde son derece fazla olmak ile beraber bunlar arasında tefeciler de yer almaktadır. Bilhassa faturasız çek kırma işlemi denince akla gelen ilk yer bu tefeciler olmaktadır. Bu sebepten dolayı adı geçen yerlerden alınacak söz konusu hizmet ile alakalı olarak daha detaylı  ve daha sağlıklı bilgilere ulaşmanız için bu seçenek dahilinde çek kırdırmış bir okuyucumuzun deneyimini kendi ağzından sizinle paylaşacağız.

“Elimde 10 bin Türk Lirası değerinde bir çek vardı ancak faturası yoktu. Bu sebepten bankalara çekimi bozduramamıştım. Aklıma gelen diğer seçenek ise tefeciler oldu ve hemen bir tefeci bularak bahsettiğim işlemi yaptırmak için oraya gittim. Çek kırma işlemi için belli oranlarda komisyonlar talep edildiğini biliyordum ama tefecilerin bu konuda bu denli vicdansız davranacağı aklıma gelmemişti. Elimdeki çeki eğer vadesinde bozdurmayı beklese idim toplamda 10 bin TL alacakken hem faturasız olması hem de vadesi gelmediği için neredeyse 6 bin Türk Lirası tutarında para aldım. Bu yüzden herkese tavsiyem her ne olursa olsun faturasız çek işine girmeyin ve tefecilerden de uzak durun.”

Kaynak: http://www.tefeci.org

Bir önceki yazımız olan Esnaf Odaları Başvuru ve Kayıt Ücretleri 2018 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yorum yapılmış
  • Hasan | 8 Haziran 2018

    40.000 36.000 tl faturalı çekim var acil tarafından yardımcı olma şansınız varmı?

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın