Acil Para Lazım Tefeci Arıyorum

Banka kredi notu düşük olduğu için tüm talepleriniz olumsuz cevaplanan, eşten dosttan da gerekli parayı bulamayan kişiler son çare olarak tefecilere yönelmeye başladı. Tefeci kelime anlamı olarak bilindiği üzere yasal sınır üzerinde faiz oranlarına bağlı kalarak para kiralayan kişiler olarak tanımlanmaktadır. Basına yansıyan haberlerle de tefecilere olan korku arttı. Fakat kişiler belirttiğimiz gibi ek herhangi bir alternatif bulamadıklarından tefeciler ile çalışmak zorunda kalıyor.

Tefecilerin Kredi Sistemi

acil-tefeci

acil-tefeci

Tefeciler birkaç nokta dışında neredeyse bankalar ile birebir özellikler de çalışıyorlar. Her iki tarafta belirli faiz oranı ile kredi veriyor ve aynı şekilde aylık vadelere bölerek ödeme imkânı sunuyor. Sadece tefeciler kişinin geçmiş dönem finansal karneleri ile ilgilenmiyor ve SSK prim ödemelerinize, aylık net gelirinize bakmıyor. Sadece tefeciler aldığınız paranın geri ödemelerini garanti altına almak için sizden kefil isteyebilir. Eğer kefil sunamıyorsanız da ipotek göstermeniz gerekebilir. Ödemelerinizi zamanında yapmaz ve gereken vadeler de gerçekleştirmezseniz teminat verilen mal sizden alınabilir. Bunun gibi önemli detayları göz ardı etmeyin.


Bilgi: Kredi Çekemiyorum Nasıl Acil Para Bulabilirim?


Tefecilerden aldığınız para karşılığında da senet imzalayabilirsiniz. Yasal olarak size para verdiklerini belgelemek isteyebilirler. Ödemenizi tek bir taksit ile yapacaksanız bir senet imzalamanız yeterli olacaktır. Ama anlaşmanız var ve vadelere bölerek iseniz de vade sayınız ile senet sayınız eşit olmak zorundadır. Ödeme yaptığınız her vade sonrasında karşı taraftan senetinizi alabilirsiniz. Bunlara ek olarak senet nasıl imzalanmalı ve hangi detaylara dikkat edilmeli bilmeli, bilmiyor iseniz de öğrenmeli ve bu şekilde adım atmalısınız.


Öneri: Tefeci Bul İstanbul


Son olarak tefeci arıyorum, nasıl ulaşırım diyenlerin sorusuna cevap verelim. Günümüzün teknoloji çağı olması internet üzerinden birçok bilgiye kolay ulaşmamızı sağlamaktadır. Sizde internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak ilanlara ulaşabilirsiniz. İlan üzerlerinde yer alan iletişim numaralarını ya da site içeriğinde yer alan formu doldurursanız size geri dönüş yapılacaktır. Görüşmeleriniz esnasında da aklınıza takılan tüm sorulara cevap alabilir ve çalışma sistemi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak: tefeci.org

Bir önceki yazımız olan Emin Evim İhtiyaç Kredisi Veriyor mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 Yorum yapılmış
  • Isa | 4 Şubat 2017

    Zonguldak’ta yaşıyorum.Bu tür senetle kredi alışverişleri nasıldır bilemiyorum. Ancak 1 temmuza kadar 10000tl ye ihtiyacım var. Ayda 1500 tl olarak geri ödeyebilirim. Devlet üniversitesinde yardımcı doçentim. 13 yıldır çalışıyorum. Bankalardan takibim yok ama yüksek borçlanmamdan ve devamlı başvurulardan kredi notum düşük, baştan ödeme şeklini düzenleyemediğim için böyle oldu. Alanım olmamasına rağmen şu an ki finans bilgimle kredi notumu düşürmezdim. Banka yollarım kapalı maalesef. Ancak senetle olabilir diye düşündüm. Mart ayından itibaren maddi açıdan rahatım. Bilimsel makale ve proje teşvik ödülü olarak aralıklarla yüklü destek alacağım ancak şu an için bu paraya ihtiyacım var. Açıkçası banka kredilerimden önce senetleri ödemeyi görev bilirim. Maaşım 4100 tl dir. Yardımcı olmanızı ümit ediyorum. Şehir dışına çıkıp gelmem de mümkün değil. Küçük bebeğim var. Bir umut yazdım size.

  • soner | 27 Mart 2017

    Merhaba. Acil 3000-5000 arasI para lazım. Ayda 400 TL taksit oderim. Net gelirim 2300 tl

  • Muhammet | 12 Mayıs 2017

    Meraba acil 15.000 bin TL paraya ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın