Kredi Çekemiyorum Nasıl Acil Para Bulabilirim?

Herkesin artık bildiği gibi, bankadan kredi çekebilmek için belli koşulları yerine getirmek gerekiyor. Üstelik bankalar artık, kişilerin finansal durumları ile ilgili olarak iletişim halindeler. Yani, bir bankada borcunuz varsa ve o banka size kredi vermiyorsa, diğer banka da size kredi vermeyecektir. Bu yüzden de, bütün bankaları tek tek gezmeniz, size sadece zaman kaybettirecektir. Banka kredi vermiyor nereden para bulabilirim? Sorunuzun yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Öncelikli olarak, bankalardan kredi çekememe nedeniniz kredi notunuzun düşüklüğü ise, bu konuda kredinizi biz çekelim siz ödeyin diyen ve komisyonla çalışan aracılara başvurmayı düşünebilirsiniz. Kredi sicil kaydınız çok bozuk değilse, yani kara liste, kırmızı kalem yemek gibi, bankalardan hiçbir şekilde kredi alamaz gruplarında yer almıyorsanız, bu kişiler size aracılık ederek bankalardan kredi almanızı sağlayabilirler. Çektiğiniz kredinin içerisinde belli bir yüzde alarak, alışverişiniz tamamlanır. Siz de toplam borç üzerinden bankaya ödeme yaparak, aldığınız nakdi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Fakat, bahsedildiği gibi yasaklı gurup içerisinde yer alıyorsanız, bu kişiler size yardımcı olamazlar. Bu durumda diğer yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Bankalar dışında senetle borç para veren şirketler ve senetle kredi verenler de bulunuyor. Şirketler, asıl olarak faktoring yani finansman desteği sağlayan şirketler. Bu firmalar, genel olarak iş yerlerine destek oluyor olsalar da, aralarında bireysel müşteriler için de kredi imkanı sunanlar bulunuyor. İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma ile, senetle kredi veren şirketlerin adresleri için bilgi bulabilirsiniz. Senetle borç verenler ise, maddi durumu iyi olup, parasını banka yerine bu tarz işlerle değerlendiren kişiler. Ancak bu işle uğraşanların direkt belli bir adresleri bulunmuyor. Mevcut işlerine ek olarak bu işlerle uğraşıyorlar. Senetle kredi veren kuyumcular ve senetle kredi veren galeriler şeklinde internette araştırma yaptığınızda, birkaç kişiye ulaşma şansınız bulunuyor.

Çok acil para ihtiyacınız yoksa ya da en azından, nakit ihtiyacınızı bir süre erteleme imkanınız varsa, evden ek iş yaparak, ek gelir sağlayabilirsiniz. Kısa sürede, bir yatırım yapmanıza gerek kalmadan, boş zamanlarınızı da değerlendireceğiniz pek çok ek iş bulma şansınız bulunuyor.

Kaynakça: http://www.acilnakit.org

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekemiyorum Nasıl Araba Alırım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın