Banka Kredi Sözleşmesini Bana Vermiyor

Kredi almak günümüzde pek çok farklı kişinin başvurmakta olduğu bankacılık hizmetlerinden biri olmak ile beraber bu konuda yaşanmakta olan belli başlı sıkıntılardan da söz etmek mümkün olmaktadır. Bunlardan biri de kredi kullanmakta olan kişiler tarafından sıkça dile getirilmekte olan ve “Banka kredi sözleşmesini bana vermiyor.” şeklinde ifade edilmektedir. Bu sıkıntı günümüzde son derece yaygınlaşmakta olup oldukça fazla sayıda kişiyi mağdur eden problemler arasında ilk sıralarda olmaktadır. Bu sebepten dolayı bugünkü yazımızda bahsi geçen problem ile alakalı olarak bilinmesi gereken bazı belli başlı detaylardan bahsederek okuyucularımıza fikir vermeyi amaçlamaktayız. Eğer siz de bankanızdan kredi sözleşmesi almakta zorlanıyorsanız yapmanız gereken tek şey makalemizi okumak ve bu aşamada yapacağınız şeyler ile alakalı olarak fikir sahibi olmaktır.

Bankalardan Kredi Sözleşmesi Alma

İlk olarak söylemeliyiz kredi alma işlemi yapacağınız bankaların istisnasız olarak hepsi söz konusu işlem sonrasında size gerekli sözleşmeyi vermektedir. Yani başka bir deyiş ile bankalardan kredi sözleşmesi alamama gibi bir sorundan bahsetmek mümkün değildir. Bu aşamada sorun olan nokta ise adı geçen yerlerden ikinci bir sözleşmeyi alamamaktır. Çünkü pek çok kişi kredi çekme anında verilmekte olan sözleşmeyi gerektiği gibi muhafaza etmemekte ve kaybetmektedir. Daha sonra bahsi geçen evraka ihtiyaç duyduğunda ise kendisindeki nüshayı bulamadığı için bankalardan yeniden almak istemekte ve genel olarak ne yazık ki adı geçen yerler aracılığı ile bu sıkıntısını çözemeyip geri çevrilmektedir.

bankalardan kredi sözleşmesi nasıl alınır?

bankalardan kredi sözleşmesi nasıl alınır?

Eğer başka çözüm yolunuz yok ise ve bankalardan bu evrakı almak zorunda iseniz bu aşamada size önerimiz hukuki yollara başvurmanızdır. Bunun için ise ilk olarak yapmanız gereken almış olduğunuz kredi hizmetine dair olan gerekli detayları içeren dokümanları internet ortamı aracılığı ile almanızdır. Bundan sonraki süreçte yapmanız gereken ise bahsi geçen evraklar ile beraber talebinizi dile getirmekte olan bir dilekçe ile beraber Tüketici Mahkemelerine müracaat etmenizdir. Bu sayede söz konusu olan problemi oldukça kolay bir şekilde çözebilir ve kredi sözleşmesini temin edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 2017 Hastane Ücretleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın