2017 Hastane Ücretleri

Ülkemizde hastane hizmetleri genel olarak sigorta kapsamında verilmek ile beraber söz konusu olan bu imkana sahip olmayan ya da devlet hastaneleri yerine özel hastaneleri tercih eden kişilerin en çok merak ettiği konuların başında 2017 hastane ücretleri gelmektedir. Hastanelere gittikleri zaman yapılacak olan işlemler ve müdahaleler karşılığında nasıl bir ödeme yapacakları hakkında bilgi almak isteyen kişilerin sayısı bir hayli fazla olmak ile beraber buradaki asıl amaç kendilerine en uygun olan yeri tespit etmek ve ödeme yapma aşamasında beklenmeyen bir sürpriz ile karşılaşmamaktır. Siz de sigorta kapsamı dışında hizmet almak istiyor ve bu aşamada ücret tarifeleri ile alakalı bilgi edinme amacı taşıyorsanız yapmanız gereken tek şey bugünkü makalemizi okumak olacaktır. Bu sayede ülkemizde uygulanmakta olan hastane ücretleri ile alakalı olarak kafanızda oluşan her türlü soruya cevap bulabilirsiniz.

Güncel Hastane Ücretleri

Ülkemizde oldukça fazla sayıda hastane mevcut olmak ile beraber bunlardan bir kısmı özel, bir kısmı da devlet hastanesi olma özelliği taşımaktadır. Bu aşamada belli bir işte SGK’lı olarak çalışmakta olan kişiler ve onların yakınları ücretsiz olarak devlet hastanelerinden faydalanma olanağı bulabilmektedir. Ancak aktif olan sigortası olmayan ya da devlet hastanelerine gitmek istemeyen kişiler için bu süreç belli tutarda bir ücret karşılığında gerçekleşmektedir.

Uygulanmakta olan ücret tarifeleri sabit bir tutarda olmamakta ve hastaneden hastaneye hatta aynı hastane içinde doktordan doktora farklılık göstermektedir. Bu yüzden yapılacak olan herhangi bir muayene ya da müdahale için belli bir rakam söylemek mümkün olmamaktadır.

Bu aşamada bizim tavsiyemiz ise eğer tercihiniz özel hastanelerden yana olacak ise her bir işlem için ayrı ödeme yapmak yerine özel sigorta yaptırmanız yönünde olacaktır. Bu sistem size pek çok farklı özel hastanede ücretsiz olarak muayene ve tedavi olma imkanı sunmak ile beraber yapacağınız tek şey birlikte çalışacağınız sigorta şirketine belli tutarlarda ödemeler gerçekleştirmektir. Bu sayede istediğiniz her hastaneden çok daha uygun fiyata hizmet alma olanağı yakalayabilirsiniz.

Ancak genel olarak fiyatlar ile alakalı olarak bili almak isterseniz hastaneden hastaneye farklılık göstermek ile beraber şu şekilde olmaktadır;

Aile Hekimliği Hizmetleri: 15 TL ile 50 TL arası,

Muayene: 30 TL ile 250 TL arası,

Tetkikler ve Tahliller: 30 TL ile 400 TL arası (Röntgen, EKG, Ultrason gibi hizmetler de bu gruba dahil olmaktadır),

Ameliyetlar ve Operasyonlar: 150 TL ile 5 bin TL aralığında seyretmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Suriyelilerle Evlenenlere Devlet Desteği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın