Bank Asya’dan HGS Alanlara Para İadesi Yapıyor Mu?

Otoyollardan ve köprülerden geçerken yapmamız gereken ödemelere yönelik olarak kullandığımız HGS’leri hemen hemen her bankadan alma şansımız bulunmakla birlikte bu bankalar arasında Bank Asya da bulunmakta idi. Ancak adı geçen bu bankanın belli başlı sebepler dahilinde kapatılması mevzu bahis olduğu için belirtilen hizmeti buradan almış olan kişiler “Bank Asya’dan HGS alanlara para iadesi yapılıyor mu?” diye merak etmektedir. Çünkü yüksek tutarlarda paralar ödemiş olan ve bankanın kapanması nedeni ile bu HGS’lerini kullanma olanağı bulamayan pek çok kişi anlatılmakta olan bu konu nedeni ile sıkıntıya düşmektedir.

Ülkemizde uzun yıllardır hizmet vermekte olan ve pek vatandaşın da işlemlerini yapmak üzere tercih emiş olduğu adı geçen bu banka ne yazık ki hain bir terör örgütüne ait çıkmış ve sebeple de kapatılmıştır. Ancak bu bankadan hizmet almak istemiş pek çok iyi niyetli kişi anlatılan durumdan dolayı oldukça sıkıntılı süreçlere girmiştir. Çünkü adı geçen banka üzerinden yapılmış olan işlemler geçerliliğini kaybetmiş ve bu işlemlerden biri de ülkemize uygulanmakta olan Hızlı Geçiş Sistemi’ne ait olan kart doldurma işlemidir.

Bilindiği üzere ülkemizde bulunmakta olan pek çok köprü ve otoyolun kullanımı ücretlidir. Söz konusu olan bu ücreti ödemek için gişelerin kurulması yöntemi bir hayli masraflı ve zaman kaybettirici bir süreç olduğundan ve bu gişeler önünde ödeme yapma amacı ile uzun kuyruklar oluştuğundan dolayı anlatılmakta olan sistemden vazgeçilmiştir.

Trafik sıkışıklıklarına ve zaman kayıplarına son vermek üzere başlatılmış olan yeni uygulamaya göre kişiler sahip oldukları HGS kartlarına bankalar aracılığı ile para yükleyecek ve geçiş yaptıkları esnada otomatik olarak bakiyelerinden düşüş yapılacaktır. Tam da bu noktada kartlarına yükleme yapmak için Bank Asya’yı seçmiş olan kişilerin  problemleri söz konusu olmakta ve yapmış oldukları yüklemelerin geri tahsil edilip edilmeyeceği merak edilmektedir. Bu konuda genel olarak söylenmesi gereken olayın daha yeni olması sebebi ile çalışmaların devam ediyor olduğu ve en kısa sürede geri ödemelerin yapılarak mağduriyetlerin ortadan kaldırılacağıdır.

Bir önceki yazımız olan Kredi kartı hesap kesim tarihini nasıl değiştirebilirim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın