Ziraat Bankası Toki Borcu Ödeme

Ülkemizin en büyük finans kurumlarından biri olan Ziraat Bankasının kökeni oldukça eskiye dayanmaktadır. Bir çok birey tarafından neredeyse ilk banka olarak bilinen ve gerek şube sayısı bakımından gerek müşteri sayısı bakımından diğer bankalara açık ara fark atan bu banka ürün çeşitliliği ile de bireyleri kendilerine çekmektedirler.

Birçok kurumun maaş ödemesini gerçekleştirmekte olan ziraat bankası işlem hacmi oranında oldukça yoğun bir bankadır. Ziraat bankası ile anlaşma sağlamış olan kurum ve kuruluşlar oldukça fazladır. Bunlardan bir tanesi bireylerin konut ihtiyaçlarını oldukça cazip ödeme koşulları ile sağlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren konut projeleri amaçlı var olan kuruluştur. (TOKİ) ilgili kuruluş toplu olarak konutlar yapmakta ve bireylere ister peşinat karşılığı ister peşinatsız kira gibi ödeme koşulları sağlayarak bireylerin ev sahibi olmalarını kolaylaştırmaktadır.

İlgili kuruluşun Ziraat bankası ile olan anlaşması neticesinde konut alımı için TOKİ’ye başvurmak isteyen bireyler ödemelerini ziraat bankası aracılığı ile yapabilmektedirler.

İlgili konutlar ile ilgili sadece ödeme konularında çalışma yapmamakta olan ziraat bankası Toplu konutlara başvurmak isteyen bireylerin başvurularını alma, bireylere konut satışı ve konutun teslimini yapma,ilgili konutlara ait deprem sigortası gibi sigortaları yapabilme,bireylerin ilgili konut alımına ait borcunun kapatılması gibi konularda da bireyler ile Toplu Konut yönetimi arasında bir köprü görevi görmektedir.

ZİRAAT BANKASI TOKİ BORCUNU %20 İNDİRİMLİ ÖDEME

http://www.ziraat.com.tr/tr/kampanyalar/Pages/2016TOKIindirimKampanyasi.aspx

 

Toplu Konut idare başkanlığına ait internet sitesi üzerinden ilgili konut alımları ile ilgili ilanlara bakabilir kendinize uygun gördüğünüz ilana başvuru yapabilmek adına eğer sitede yazılı olan başvuru koşullarını sağlıyorsanız Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numaranızı gösterir nufüs cüzdanınızı yanınıza alarak size en yakın Ziraat bankası şubesine uğrayabilir ilgili başvurularınızı banka aracılığı ile yapabilirsiniz.

Bireylerin başvuru amaçlı Ziraat Bankası şubelerine gelmesi durumunda banka görevlileri tarafından bireylere özel bir vadesiz hesap tanımı yapılmakta ve ilgili konuta ait depozito,peşinat gibi tutarlar ilgili hesaba yatırılmaktadır. Daha sonra aylık taksitlere bağlanan ödemeler bireylerin talepleri doğrultusunda ayın belirli günlerinde bireyin bankada açmış bulunduğu vadesiz hesabına yatırılan paralardan tahsil edilmektedir. İlgili taksit tutarını unutan bireyler Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numaralarını ilgili banka şubelerinde görev yapmakta olan banka memurlarına danışarak öğrenebilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartının CVV Güvenlik Numarası Neresinde Yazar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın