Yurt Dışından Kredi Çıkartan Firmalar

Günümüz koşullarında her an ihtiyaç duymakta olduğumuz nakit parayı bulabilmek gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Gerek ülkemizde gerekse tüm dünya ülkelerinde ilgili finans desteğini sağlamakta olan kurumlar bulunmaktadır. Ancak belirli şartlara bağlı olarak verilmekte olan finans destekleri her zaman beklenen olumlu sonucu vermemektedir. Böyle hususlarda ilgili desteği sağlayabilecek olan kuruluş ve firmalar tercih edilmektedir. Yurt dışı yerleşik olarak ikamet etmekte olan Ülkemiz vatandaşlarına nakit ihtiyaçlarını gidermek amaçlı destek sağlamak amacı ile kurulmuş olan yabancı firmalar arasında yerini almakta olan TARGOBANK,BANKADAŞ,PROMASSARY NOT,VERA GROUP firmaları yurt dışı kaynaklı kredi olanağı sunabilen firmalar arasındadır.

Genellikle internet ortamında yapılan aramalar neticesinde ulaşılması mümkün olan bu firmalara yapılacak olan başvurular ilgili firmanın detaylı olarak incelenmesinden sonra yapılmalıdır. İnternet üzerinde yapılmakta olan sahtecilik ve dolandırıcılık olaylarının oldukça sıklıkla yaşanması neticesinde ilgili firmanın gerçekten var olup olmadığı detaylı bir şekilde araştırılarak başvurular yapılmalıdır. İlgili firmanın güvenilirliğinden emin olunduktan sonra dikkat edilecek başka bir husus ise Ülkemizde dosya masrafı adı altında bilinmekte olan masraf kesintilerinin vergi isimi ile yurt dışı kaynaklı kredilerde kesinti yapılması hususunda ilgili vergi tutarının afaki bir tutar olmaması hususuna özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde karşılanabilecek olan nakit ihtiyacı faydadan çok zarar niteliği taşıyabilmektedir. Yurt dışı kaynaklı kullandırımı yapılabilen krediler genellikle bireysel anlamda değil firma bazlı olarak kullandırılmaktadır.

Yurtdışı Kredi Veren Yerler İletişim Mailleri

Firmalar için sağlanacak olan maddi destekler kapsamında öncelikli olarak firma yetkilisi ile görüşme sağlanarak ilgili faiz oranı ve kesinti yapılacak olan vergiler belirlenmekte daha sonra ise kullandırım olanağı sağlamakta olan firma tarafından talep edilmekte olan firma yetkililerine ait imza sirküleri,vergi levhası,ticaret sicil gazetesi,faaliyet konusunu gösterir nitelikte olan belge gibi evraklar ilgili firmaya teslim edildikten sonra talep edilen tutar ve vade belirtilerek ilgili üst yetkili onayına sunulan kredinin sonucu beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartının CVV Güvenlik Numarası Neresinde Yazar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın