Küçükbaş Hayvancılık Teşvik Kredisi

Ülkesinde mevcut olan her türlü üretim ve kalkınmayı desteklemekte olan her sosyal devlette olduğu gibi ülkemizde de bazı destekleme ödemeleri yapılmakta olup son zamanlarda bu konuda ne çok dikkat çeken küçükbaş hayvancılık teşvik kredisi olmaktadır. Bu kapsamda ülkemizde var olan küçükbaş hayvan yetiştiricilerini desteklemek ve bunlara yenilerini de eklemek asıl amaç olmak ile beraber genel olarak adı geçen hizmet alanında dışarıya olan bağımlılığı azaltmak ve uzun vadede yok etmek amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda devlet destekli olan bu hibe kredisi olanağını sunmakta olan yerleri tek tek incelememiz gerekir ise en çok dikkat çekenler yazımızın devamında belirtildiği gibi olmaktadır.

KOSGEB Küçükbaş Hayvancılık Teşvik Kredisi

Üretimcileri, yatırımcıları ve girişimcileri en çok destekleyen ve yardım eden yerlerin başında kısa adı KOSGEB olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı gelmektedir. Bu yer kurulduğu günde bu yana ülkemizdeki pek çok kişiye faizsiz kredi ya da hibe parası vererek yaptıkları işleri desteklemiştir. Bu kapsamda küçük baş hayvan üreticilerine yapmakta olduğu destek de milyonları aşmaktadır. Eğer siz de hali hazıda adı geçen alanda çalışıyor ya da çalışmak istiyorsanız bu aşamada kendinizi finanse etmek adına mutlaka KOSGEB kredilerini ve hibelerini takip etmelisiniz.

Kalkınma Ajansları Küçükbaş Hayvancılık Teşvik Kredisi

İstisnasız olarak her ilimizde ve aynı zamanda her bölgemizde hizmet vermekte olan Kalkınma Ajansları da bu noktada devlet destekli kredi veren yerler arasındadır. Bu aşamada bahsi geçen olanaktan faydalanarak kredi alma niyetinde iseniz ilk olarak yapmanız gereken kendi bölgenizde hizmet vermekte olan Kalkınma Ajansı’nı tespit etmektir. Daha sonra sık sık yapılmakta olan çalışmaları ve duyuruları takip ederek yapılacak olan destekleme ödemelerinden faydalanabilirsiniz.

Bankalar Aracılığı ile Verilen Küçükbaş Hayvancılık Teşvik Kredisi

Uygulanmakta olan bir başka sistem ise devlet tarafından verilecek olan bu hibeleri ve kredileri bankalar eli ile ihtiyaç duyanlara ulaştırmaktır. Bu yüzde bilhassa devlet sermeyeli olarak çalışan Ziraat Bankası, Vakıf Bankası ve Halk Bankası gibi yerleri sıkı bir şekilde takip etmelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Platinium Kart Kimlere Verilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın