Platinium Kart Kimlere Verilir?

Kredi kartlarının artık ekonomik hayatımızın  olmazsa olmaz bir parçası haline geldiği yadsınamaz bir gerçek olmak ile beraber söz konusu olan bu süreçte ülkemizde hizmet vermekte olan bankaların tümü hemen hemen her kullanıcıya hitap edecek şekilde kart sunumları gerçekleştirmekte ve bunlar arasında en kapsamlı olanı da platinium kart olmaktadır. Adı geçen bu kart ülkemizde ve dünyada yalnızca belli başlı şartlara sahip olan kişilere verildiği için adeta bir statü göstergesi olarak bilinmekte ve pek çok kişi tarafında da platinium kart kimlere verilir diye merak edilmektedir.

Bu aşamada bilinmesi gereken belli başlı detaylar ise şu şekilde olmaktadır;

Platinium Kart Nedir?

Bu kart belli bir gelir seviyesinin üstünde olan kişilere verilen ve bu kişilere yönelik olarak son derece büyük avantajlar içeren bir hizmet sunumudur.

Platinium Kartın Avantajları Nelerdir?

Bu kartlar üzerinden bankalar kayda değer tutarlarda kazanç elde etmektedir. Hatta net söylemek gerekir ise sunulmakta olan kredi kartları hizmetleri arasında bankalara en çok kar getirisi olan platinium kartlardır. Bu sebepten dolayı kullanıcı sayısını arttırmak ve mevcut olan müşteriyi devamlı hale getirmek için son derece önemli kampanyalar yapılmakta ve avantajlar sunulmaktadır. Bunlar arasında en çok dikkat çekenler ise; otel ve restoran indirimleri, asistanlık hizmetleri, rezervasyon yapma hizmeti, araç kiralama seçeneği,özel şoför tahsis etme özelliği, yolculuk sigortaları, alışveriş sigortaları ve çeşitli konularda yardım alabileceğimiz hesaplama araçları sistemi olmaktadır.

Hangi Bankalar Platinium Kart Olanağı Sunmaktadır?

Yazımızın başında da belirtildiği üzere bahsi geçmekte olan bu son derece karlı ve kazanç getirisi yüksek hizmeti ülkemizde hizmet vermekte olan hemen hemen her banka sunmaktadır. Bu aşamada yapmanız gereken ise kendiniz için en uygun olan bankayı tespit ederek o yerden kart hizmeti talep etmektir.

Kimler Platinium Kart Alabilir?

Bu konu bahsi geçen hizmet ile alakalı olarak en çok merak edilen detay olsa da bankadan bankaya değişiklik gösterdiği için net bir bilgi vermek mümkün olmamaktadır. Ancak söylenebilir ki bu olanaktan faydalanmak için belli bir gelir seviyesinin üstünde olmak gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan El Acib Duası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın