Kredi Notunu Öğrenmek Ücretli Mi?

Birlikte çalıştığımız bankalar, banka sektörü ve bankacılık her geçen gün teknoloji ile birlikte hızla büyümektedir. Bankaların müşterilerine sunduğu imkanlar gün geçtikçe artmakta ve hizmet vermekte daha pratik yollar sağlayabilmektedir. Müşteriler ise bu durumdan daha memnun olabilmektedir. Bankaların yıllardır aynı verdiği hizmetler de bulunmaktadır. Bunlardan biri ise kredi notudur. Kredi çeken, kredi kartı kullanan neredeyse bütün müşteriler kredi notu hizmetinden haberdar olmaktadır. Her banka için mevcut olan bu sistem, müşterinin bağlı olduğu bankasında kendisine özel hesaplanmaktadır. Müşteri, herhangi bir bankadan kredi kartı alacağı zaman ya da kredi çekeceği zaman bu kredi notu devreye girmektedir. Kişinin kredi notuna göre bankadan olumlu ya da olumsuz cevap gelmektedir.

ÜCRETSİZ KREDİ NOTU ÖĞRENMEK


Talep: Kredi notumu öğrenmek istiyorum


Bankadan gelecek olan cevabı daha öncesinde tahmin edebilmek için kendi kredi notunuzu da öğrenebilirsiniz. Bu sayede daha bilinçli bir şekilde hareket etmek doğru olur. Kredi notunuzu öğrenmek için bankalara ya da Findeks’e başvurabilirsiniz. Bunun yanında müşterilerin merak ettiği diğer bir soru kredi notunu öğrenirken ücret talep edilip edilmeyeceğidir. Kredi notunuzu öğrenmek için sizden ücret talep edilir. Sabit bir ücreti olmayacağı gibi Findeks web sitesinden öğreneceğiniz kredi notu ücretiniz 4 TL olmaktadır. Bunun yanında Risk raporunuz ile kredi notunuzu öğrenmek isterseniz 7,5 TL ücret talep edilecektir.

kredi notu öğrenme

kredi notu öğrenme

Sadece Findeks web sitesinden değil, bankalardan da kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Bankalar kendi aralarında çeşitli ücretlere tabi tutabilir. Geçtiğimiz yıllarda bir kereye mahsus olarak ilk kredi notu sorgulamaları ücretsiz yapılırken artık belirli ücretlere tabi tutulmaktadır. Kredi notunuzu öğrenmek için ücret yatırdığınızda karşınıza 1 ile 1900 rakamları arasında bir değer çıkmaktadır. Bu değer bankalardan kredi ya da kredi kartı istediğinizde size olumlu veya olumsuz gelecek cevaba paralel bir sonuç vermektedir. Kredi notunuz ne kadar yüksek ise bankadan alacağınız hizmet o denli kolay ve çabuk olacaktır. Bankadan alacağınız kredinin başvuru sürecinin daha hızlı olması ve hatta alacağınız kredinin faizinin düşük olması da kredi notunuza bağlı olacaktır. Standartlara göre bankalardan daha iyi ve kolay hizmet alabilmek için kredi

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcunda Eşin Sorumluluğu Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın