Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi almak hemen hemen herkesin acil nakit ihtiyacı durumunda başvurduğu bir yöntem olmak ile beraber söz konusu olan bu uygulamadan faydalanmak için belli başlı özellikleri taşımak gerekmektedir. Bu şartlar arasında en önemlisi ve bankalar tarafından en çok önemseneni de kredi notu olmakta birlikte hiçbir banka söz konusu notu düşük olan kişilere hizmet vermek istememektedir.Anlatılmakta olan bu durum nedeni ile bankalardan kredi alma olanağı bulamayan kişilerin pek çoğu kredi notu nasıl yükseltilir merak etmektedirler.

hazır kredi notu

kredi notu

Söz konusu olan bu durumu düzeltmek adına uygulanabilecek yöntemlerden bazıları ise şunlardır;

Borçlarınızı Kapatın

Eğer hali hazırda ödemelerini aksattığınız ya da ödemediğiniz borçlarınız var ise kredi notunuzu düzeltmek adına ilk olarak bu borçlardan kurtulmanız gerekmektedir.Aksi takdirde ne yaparsanız yapın bankalardan hizmet alma konusunda size olumlu bakan bir yer bulamazsınız.

Banka Hesabınızda Para Bulundurun

Bankaların söz konusu olan durumdaki kişilere hizmet verme konusunda imtina etmesinin temel nedeni ödeme yapmak için yeterli güce sahip olduklarına ikna olmamalarıdır. Bu durum ile alakalı olarak yapılması gereken ise belli miktarda bir parayı banka hesabımızda bulundurarak bankaları ödeme gücümüz olduğuna yönelik olarak ikna etmeye çalışmaktır.

kredi notu kaç

kredi notu

Otomatik Ödeme Talimatı Vermek

Bankalarda mevcut olan hesaplarımızda para bulundurmak ile yetinmeyip ödememiz gereken faturalara yönelik otomatik ödeme talimatları vermek bu konuda bizlere faydalı olacak işlemler arasında ön sıralarda yer almaktadır. Bu uygulama sayesinde bankaların bizlere olan güveni artış gösterecektir.

Para Transfer İşlemleri Gerçekleştirmek

Yine bankalarda bulunan hesaplarımız kullanmak suret ile havale ya da EFT gibi para transfer işlemleri gerçekleştirmek kredi notumuzu yükseltmek adına uygulayabileceğimiz yöntemler arasında yer almaktadır.

Kredi Kartı Ödemelerimizi Düzenli Yapmak

Kullanmakta olduğumuz kredi kartlarımızın aylık taksitlerini öder iken asgari tutarı ödemek gibi bir yanlışa düşmemiz kredi notumuzun yükselmesine engel olan konular arasında yer almaktadır. Bu sebepten dolayı yapmış olduğumuz harcamalara yönelik olarak tüm ödemeleri gerçekleştirmek son derece önemli bir konu olma özelliği taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın