Kredi Kartını Müşteriye Nasıl Satarsın?

Bankacılık hizmetleri arasında en çok tercih edilenlerden biri kredi kartları olmak ile beraber söz konusu bu ödeme araçlarını satmakla yükümlü olan belli başlı banka çalışanları mevcut olmaktadır. Bu kişiler genel olarak yaptıkları satışlara orantılı olarak para kazandığı için mümkün olan verimli kazancı sağlamak amacı ile “kredi kartını müşteriye nasıl satarsın?” konusunu araştırmakta ve bu süreç ile bilgi sahibi olarak daha iyi bir çalışan olmayı hedeflemektedir.

Anlatılmakta olan süreç dahilinde uygulanabilecek oldukça fazla yol ve yöntem olmak ile beraber en önemlileri ve en çok kullanılanları aşağıda belirtildiği olmaktadır;

Satacağınız Kredi Kartlarının Avantajlarından  Bahsetmek

İlk aşamada yapmanız gereken söz konusu olan bu ödeme aracına yönelik olan avantajları ve sahip olduğu yenilikleri satış yapmak istediğiniz müşteriye anlatmaktır. Bunun için ise tahmin edeceğiniz üzere en önemli konu satacağınız ürünü tanımak olmaktadır. Aksi takdirde karşınızdaki kişiyi etkileyecek şekilde ürün tanıtımı yapmanız hiçbir şekilde mümkün olmayacaktır. Satacağınız karta dair tüm avantajları en ince detaylarına kadar öğrendikten sonra aşağıda belirtilen noktalara vurgu yaparak etkili bir satış konuşması gerçekleştirebilirsiniz.

A. Kartın Puan Biriktirme Özelliği: Günümüzde bankalar tarafından sunulmakta olan hemen hemen her kartın alışveriş yaptıktan sonra puan biriktirme özelliği mevcut olmaktadır. Siz de bu özelliği ne kadar harcamada ne kadar puan birikeceği nerelerde geçerli olacağı gibi detaylar dahilinde anlatarak müşteriyi ikna etme yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

B. Kartın Faiz Oranı ve Aidatı: Ödeme konuları müşterileri en çok etkileyen kriter olmaktadır. Bunun için uygulanacak gecikme faizi ya da kart aidatı gibi bedellerin piyasaya nazaran çok düşük olduğunu belirtmek yerinde olacaktır.

C. Kampanyalar: Kampanya çalışmaları hemen hemen her ticari süreçte son derece etkili olduğu için bu noktada yapacağınız etkili bir konuşma müşteriyi ikna edebilecek durumlar arasındadır.

Kredi Kartının Kullanmanın Gerekliliğinden Bahsetmek

Pek çok kişi kredi kartlarını gereksiz ve hatta zararlı bulduğu için bunlardan uzak durmak istemektedir. Bu aşamada yapılması gereken en önemli şey kredi kartlarını tüm ödeme süreçlerinde artık paranın önüne geçtiğine dair insanları ikna etmektir. Bu sayede oldukça fazla sayıda kişiye kredi kartı satabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Chip Para, World Puan, Para Puan Kullanmak Haram Mıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın