Garanti Bankası EFT Saatleri, EFT Ücretleri,

 

Garanti Bankası hesabınızdan farklı bir bankaya yapılan para transferine EFT adı verilmektedir. Garanti Bankası hesabınızdan başka bir banka hesabına para gönderdiyseniz paranın gün içerisinde geçmesi için işlem saatleri içerisinde yapılması gerekmektedir. Garanti Bankası EFT saatleri dışında gerçekleştireceğiniz para transferleri ertesi iş günü içerisinde gönderdiğiniz kişinin hesabında görünecektir.

Garanti Bankası EFT Saatleri Kaça Kadar

Garanti Bankası’dan hesap kullanıyorsunuz ve internet bankacılığı aracılığı ile bir başka bankadaki hesaba EFT işlemi gerçekleştirecekseniz işlemlerinizi 09:00 ile 17:00 arasında gerçekleştirmelisiniz. Garanti Bankası hesabınızdan 09:00 ile 17:00 arasında gerçekleştireceğinzi EFT işlemleri gün bitmeden sonuçlanacak ve göndermiş olduğunu para karşı tarafa iletilecektir. Garanti Bankası hesabınızdan EFT saatleri dışında göndereceğiniz para transferleri takip eden ilk iş gününde saat 09:00’dan sonra göndermiş olduğunuz hesaba iletilecektir. Pazartesi ile Cuma günleri arasında 09:00-17:00 arası Garanti Bankası EFT saatleridir. Garanti Bankası’ın yarım gün olduğu zamanlarda ise EFT işlem saatleri 09:00-11:45’dir.

Garanti Bankası EFT Ücretleri Ne Kadar

Garanti Bankası internet bankacılığı aracılığı ile başka bir bankaya EFT işlemi yapmanız durumunda 3,25 kuruş işlem ücreti alınmaktadır. Bu işlem ücreti tüm EFT işlemlerinde alınır iken gönderen kişi tarafından ödenmektedir. Örnek vermemiz gerekir ise EFT yapacağınız tutar 100 TL ise hesabınızda o an 3,25 kuruş bulunması gerekmektedir. Garanti Bankası EFT Ücreti ; 3,25 Kuruş

Garanti Bankası EFT Hesaba Ne Zaman Düşer

Garanti Bankası internet şubesi ve cep şube aracılığı ile 09:00 ile 17:00 arasında gerçekleştireceğiniz EFT transferleri ortalama 5 ile 10 dakika içerisinde göndermiş olduğunuz kişinin hesabına düşmektedir.

Garanti Bankası EFT Sorgulama

Garanti Bankası’dan farklı bir bankaya EFT gönderdiniz ve ödemeniz ilettiğiniz kişiye düşmedi ise Garanti Bankası EFT Sorgulama işlemini gerçekleştirerek para transferinin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. EFT işlem saatleri içerisinde gerçekleştirdiğiniz para transferi kimi zamanlarda yanlış isim veya hesap numarası nedeni ile askıya alınmaktadır. Garanti Bankası EFT sorgulama işlemlerini ise sadece şubenizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Günleri

Garanti Bankası’dan farklı bir bankaya ileteceğiniz para transferinde işlem günleri ve saatleri önemlidir. Garanti Bankası işlem saatleri Pazartesi-Cuma günleri 09:00-17:00 arasında olur iken cumartesi ve Pazar günleri para transfer işlemleri gerçekleştirilmemektedir. Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştireceğiniz para transferleri takip eden ilk iş günü olan Pazartesi günü karşı tarafın hesabına düşecektir.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın