Flash İndirim Kartı Güvenilir mi? Şikayet ve Yorumlar

Son günlerde hem televizyon hem sanal ortamda Flash İndirim Kartı ile ilgili sıkça yayınlanan reklamları izlemiş olmalısınız. Reklam içeriğinde sunulan avantajlar güzel gibi görünüyor. Fakat gerçeklik payı nedir? Flash İndirim Kartı nedir? Sunulan avantajlar nelerdir? Flash İndirim Kartı güvenilir mi? Hakkında yapılan şikayet ve yorumlar nelerdir?

Flash İndirim Kartı, özellikle elektrik ve akaryakıt giderlerinde indirim sağlayan kart olarak tanıtılıyor. Reklamlarda verilen bilgilere göre; Flash İndirim Kart kullanıcılarına elektrik faturalarında %12, benzin ve mazot giderleri için de geçerli akaryakıt istasyonlarında %5 indirim uygulanacağı vurgulanıyor. Ancak, bu bilgilerin doğruluğu nedir? Dilerseniz birlikte yorumlayalım.

flash kart

flash kart

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun ( EPDK ) 2015 yılında yapmış olduğu düzenlemeye göre, 120 YTL ve üzeri fatura gelen elektrik kullanıcılara serbest kullanıcı olma hakkı tanıyor. Yani istediği enerji şirketi ile anlaşma yaparak indirimlerden faydalanma hakkı sağlıyor. Kullanılan elektrik bedeli ile orantılı olarak uygulanan indirim oranı ise %10 ile %12 arasında değişiyor, yani aslında bu indirim zaten kullanıcıların faturalarına anlaştığı enerji firmasınca yansıtılıyor.

Durum böyle iken akıllara şu soru geliyor: Uygulamada zaten bu indirimden ücretsiz yararlanabiliyor iken neden 20 YTL kart bedeli ile “Flash İndirim Kartı” alalım. Evet, Flash İndirim Kartının kart bedeli 20 YTL. EPDK’nın sizin için uygulamış olduğu indirim bu durumda kart bedeli ile tekrar cebinizden çıkıyor. Bununla da kalmayıp, indirimin sadece kart kullanıcılarına özel yapılmış bir indirim olduğu vurgulanıyor ve anlaşmalı olduğu Ata Enerji firmasının üye sayısını arttırmış oluyor.

FLAŞ İNDİRİM KARTI TV REKLAMLARI DİLBER AY

Reklam içeriğinde belirtilen akaryakıt indiriminin henüz çalışma aşamasında olduğu, market ve akaryakıt indirim uygulamasının başlamadığı konusunda da spekülasyonlar var.

Özellikle sanal ortamda Flash İndirim Kart ile ilgili birçok şikayet ve yorumlar mevcut. Kamuoyunda enerji tüketiminde yapılan indirimin yaygın şekilde bilinmemesinin fırsat olarak değerlendirildiği, diğer sunulan avantajların da çalışma aşamasında olduğu hakkında birçok şikayet ve yorum var. Bu durumun aldatmaca, kurnazlık düşünülüyor.

Tekrar hatırlatmak da fayda var. Eğer elektrik faturanız 120 YTL üzerinde geliyorsa, EPDK size serbest kullanıcı olma yani istediğiniz enerji firması ile anlaşma yapma ve indirimlerden faydalanma fırsatı zaten veriyor.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Ek Gelir Olanakları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu ne hakkında:
    flash indirim kartı, flash indirim kartı şikayet
1 Yorum yapılmış
  • Muammer Duman | 27 Ocak 2018

    Likoildeki indirim falan yok sebep

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın