Finansbank Mağaza İçi Kredi

Geçen yıl yapılan yasal düzenlemeler ile, cep telefonu alımlarında kredi kartına taksit uygulamalarına son verilmişti. Böyle olunca elektronik ürünler satan büyük mağazalar, yeni arayışlara girdiler ve çareyi bankaların bireysel bankacılık sisteminde buldular. Bu mağazalar çalıştıkları bankalar ile anlaşmalar yaparak, müşterilerinin öncelikle cep telefonları olmak üzere her türlü teknolojik ürün alımlarında, 36 aya kadar taksitlendirme olanağı sağladılar.

Bu şekilde bankalar işlemleri hızlandırabilmek için, bu teknolojik mağazalarda küçük şubeler açtılar ve başvuruda bulunan müşterilere tüketici kredisi vermeye başladılar. Bu yoldan müşteriler, önceleri kredi kartında en fazla dokuz taksit yapabiliyorken, şimdi 36 aya varan vadelerle aynı ürünleri alabilme imkanı kazandılar.

Bazı bankalar ise taksit yasağının çıktığı ilk günlerde, eğer cep telefonu bedeli kredi kartı ile tek çekim yapılarak ödenmişse, ödeme slibini tüketici kredisine dönüştürüyordu. Bu uygulamayı bugün de sürdüren bankalar var.

Bugün bu işlemler artık mağaza içinde şube açmadan da yapılabiliyor. Finansbank, anlaşma yaptığı şirketlerin mağazalarından ürün almak isteyen müşterilerine, nakit ödeme yapmadan veya kredi kartı limitlerini doldurmadan alışveriş imkanı sunmaktadır.

Finansbank’ın sunduğu Mağaza İçi Kredi olanağından yararlanmak için, bankanın internet sitesinde bulunan ve anlaşma sağlanan herhangi bir mağazının ürününü almak için ekrandan o mağazanın seçilmesi ve tüketici kredisi için başvuru yapılması gerekiyor. Gelen ekranda TC Kimlik Numarası, doğum tarihi, cep telefonu numarası ve güvenlik kodu bilgileri girildiğinde ikinci bir ekran gelecek ve burada da kredi ile ilgili tutar ve vade bilgileri girilecektir. Bu şekilde kredi başvurusu yapılmış olmaktadır. Finansbank daha sonra başvuru sonucunu olumlu veya olumsuz şekilde cep telefonuna SMS ile bildirmektedir. Eğer kredi talebi onaylanmışsa, artık ürün alınacak mağazaya gitmek ve ürünü kredi ile almak mümkün oluyor.

Finansbank bugüne kadar bazı büyük mağazalar ile Mağaza İçi Kredi anlaşmaları yapmıştır. Bu kampanya eğer beklendiği şekilde banka için verimli olursa anlaşmalı firmaların sayısı daha da artacaktır.

Kredi taksitlerinin geri ödenmesi için de seçenek oldukça fazla. Taksitler herhangi bir Finansbank şubesinden ödenebileceği gibi, Finansbank internet şubesinden veya Finansbank ATM’lerinden ya da Finansbank Mobil şubeden de ödenebilir.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın