Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Borç ödemek hali hazırda oldukça zor bir süreç olmak ile beraber pek çok farklı yere yapılmış olan borçları ödemek daha da büyük sıkıntılara sebep olmaktadır. Söz konusu bu durumdan mustarip olan kişiler maddi açıdan iyice sıkışsa da bu duruma çözüm olarak  üretilmiş olan borç kapatma kredileri imdada yetişmektedir. Ülkemizde hizmet etmekte olan hemen hemen her bankanın anlatılan şekilde verdikleri bir hizmet süreci olmak ile beraber bugünkü yazımızın konusu bahsedilen kredi hizmeti ile adını en çok duyurmuş olan Ziraat Bankası borç kapatma kredisi olmaktadır.

ziraat

ziraat bankası

Ülkemizin en eski bankası olması ve hali hazırda kamu sermayeli yerler arasında bulunması adı geçen bankayı oldukça tercih edilir kılmak ile beraber yapmış oldukları kampanyalar ve uygun oranlardaki kredi seçenekleri de Ziraat Bankası’nın popülerliğini arttırmakta olan konular arasında yer almaktadır. Eğer siz ihtiyacınız olan borç kapatma kredisini ya da diğer bir deyiş ile borç transfer kredisini adı geçen bankadan almak istiyorsanız bilmeniz gereken belli başlı detaylar şunlar olmaktadır;

a. Adı geçen bu bankaya ait olan borç kapatma kredisinde uygulanmakta olan faiz oranı kişiden kişiye değişmek ile beraber genel çerçevede yüzde 1.11 seviyelerinde seyretmektedir.

b. Vade süreleri de kredi kullanacak olan kişiler için son derece önemli bir konu olmak ile beraber en çok kırk sekiz  ay olacak şekilde tespit edilmiştir.

c. Bu bankanı kredi hizmetleri esnasında talep etmekte oldukları belgeler ise genel çerçevede şu şekildedir;

  • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesinden en az biri,
  • Bankadan temin edilecek olan kredi başvuru formu,
  • İş yerimizden alacağımız imzalı ve onaylı maaş bordrosu,
  • Son üç aya ait olan elektrik, su, doğal gaz ya da telefon faturası,
  • İkametgah belgesi ve
  • Bankanın spesifik olarak talep edeceği diğer belgelerdir.

ç. Başvuru yerleri ise; kendinize en uygun olan herhangi bir banka şubesi, adı geçen bankanın internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması, ATM’ler, kısa mesaj ile kredi başvurusu olanağı ya da 444 00 00 numaralı çağrı merkezidir.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın