Yeni İş Kuranlara İş Yeri Açma Kredisi

Ülkemizde uygulanmakta olan ekonomik sistem gereği özel teşebbüsler her zaman desteklenmiş ve aynı zamanda da teşvik edilmiştir. Bu noktada verilmekte olan en önemli hizmet yeni iş kuracaklara iş yeri açma kredisi vermektir. Bu hizmet uzun yıllardır izlemekte olan bir politikanın sonucu olma özelliği taşımakta ve bu duruma paralel olarak da gerek bankalarca gerekse de özel kurumlarca son derece uygun şartlar dahilinde yatırımcılık ve girişimcilik kredileri verilmektedir. Adı geçmekte olan bu faydalı hizmeti sunan pek çok farklı yer olsa da biz bugünkü yazımızda en çok bilinen ve en çok tercih edilen yerlerden bahsedeceğiz.

KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi

Ülkemizde küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek amacı ile kurulmuş olan bu kurum oldukça fazla sayıda yatırımcı ve girişimciye finansman desteği sağlamaktadır. Öyle ki artık iş kurmak ya da mevcut olan iş yerini büyütmek isteyen kişilerin aklıma direk olarak kısa adı KOSGEB olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı gelmektedir. Bu yer kurulduğu günden bu yana oldukça fazla sayıda yatırımcı ve girişimcinin parasal sıkıntısını çözmüş olup onları finanse etmiştir. Bu aşamada kimi zaman düşük faizli, kimi zaman da faizsiz kredi veren bu yerin şüphe yok ki en dikkat çekici uygulaması hibe ödemeleri olmaktadır. Siz de bahsi geçen olanaklardan faydalanmak sureti ile iş yeri açma niyetinde iseniz bu kuruma başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

İŞKUR Girişimcilik Ödemeleri

Bu yer de yine ülkemizde özel teşebbüsü geliştirmek adına uygulamalar yapan kurumlar arasında mevcut olmamaktadır. Genel olarak girişimcileri finanse etme konusunda adını duyurmuş olan bu yer ile alakalı olarak bilinmesi gereken en önemli detaylardan biri de girişimcilik kursları olmaktadır. Çünkü bu kursları başarı ile bitiren kişilere uygun koşullarda iş yeri açma kredisi verilmektedir.

Bankalar

Ülkemizdeki pek çok banka kimi zaman devlet destekli olarak, kimi zaman yurt dışı projeleri ile kimi zaman da kendi kampanyaları çerçevesinde iş yeri açma kredisi vermektedir. Bu bankaları takip ederek hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan İşkur Kredi Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın