Yapı Kredi Konut Hesabı Nasıl Açılır

Günümüzde finans kurumları arasında  gerek ürün çeşitliliği,gerekse şube sayısında görülen artış ile sayılı bankalar arasında yer almakta olan yapı kredi bankası da diğer tüm bankalar gibi bireylere hizmet sunarken kendi çıkarlarını,kendi karlılığını da göz önünde bulundurmak durumundadır. Şimdilerde devlet tarafından hiç bir bireyin konutsuz kalmaması hedeflenerek yapılan teşvik uygulaması neticesinde bireylere açılacak olan konut hesabı uygulaması devlet bankalarının yanı sıra yapı kredi bankası tarafından da yapılmaktadır. Bu konut hesabı açma ürünü ile müşteri potansiyeli açısından oldukça artış gösteren yapı kredi bankası için müşteri memnuniyeti ön plandadır.

Konut Hesabı Açma Şartları

İlgili ürün kapsamında 18 yaşını doldurmuş olan bireylerin bizzat kendisinin henüz 18 yaşını doldurmamış olan bireylerin ise velisi tarafından açılacak olan hesap için ön şart Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaktır. Yalnızca Türk Lirası cinsinden açılabilmekte olan bu hesap henüz ev sahibi olamamış olan bireylere zoraki olarak para birikimi yaptırmaya yarayan kumbara niteliğinde bir hesaptır. Eğer bireyler devlet tarafından verilmekte olan konut teşviğinden yararlanmak istiyorlar ise ilgili hesaba 3 sene zarfında her ay düzenli olarak minimum 250-TL para ödemesi yapmaları gerekmektedir. Ancak bu şekilde bu hesabın bir etkisi olabilir. Aylık olan ödemelerin yanında bireylerin talebine göre 3 aylık olan ödeme imkanları da sunulmaktadır. Ancak burada yatırılacak olan tutar 250-TL değil 3 aylık toplamı ile minimum 7-TL dir. Bu uygulama neticesinde konut sahibi olamayan bireyler devlet tarafından bireylerin biriktirdikleri tutarın %20 si kapsamında verdiği teşvik sayesinde rahatlıkla konut sahibi olabileceklerdir.

yapı kredi bankası konut hesabı

yapı kredi bankası konut hesabı

Yapı Kredi bankası tarafından açılan konut hesabı sayesinde bireyler aylık yada 3 aylık periyotlarda yapacakları ödemeler ile para birikimi yapabileceklerdir. Açılımı yapı kredi bankasına bağlı herhangi bir şubeye uğrayarak ilgili hesap açılış sözleşmesinin doldurulması sonucu yapılan hesap hem bireylere hemde bankaya oldukça kar sağlamaktadır. Yatırılan tutarların bireyler adına açılmış olan vadesiz hesaplarda tutulması kapsamında banka tarafından vadesiz hesap bacağında oldukça ciddi karlar elde edilmektedir. Bu nedenle bu uygulama içerisine girmiş bulunmakta olan yapı kredi bankası müşterileri de bankanın kendilerine sunmuş oldukları bu hizmetten oldukça memnundur.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın