Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Şifre Belirleme

İnternet…artık günümüzde elimiz,ayağımız gibi oldu. Sayesinde her işimizi kolaylıkla halledebildiğimiz internet iyiki var. Artık internet bankacılığı sayesinde bankalarda yapılan işlemlerimizi yapmak oldukça kolaylaşmıştır.Neredeyse tüm bankalarda kullanılan internet bankacılığı işlemleri her bankada farklılık göstermektedir. İşlemler ile birlikte bankalar arasında internet bankacılığına giriş işlemleri de farklılık göstermektedir. Örneğin herkes tarafından bilindik bir banka olan yapıkredi bankasını ele alalım internet bankacılığını kullanabilmek için alınması gerekli olan internet bankacılığı şifresini internet, cep telefonu,çağrı merkezi,ATM’ler ve şube yoluyla alabilmek mümkündür. Şifre alıp internet aracılığı ile evimizden bile rahatça bankacılık işlemlerimizi yapabildiğimiz için artık bankalarda çok sık rastladığımız o uzun kuyruklar tarih olmuştur.

Yapı kredi bankası internet şubesi şifresini almayı internet üzerinden veya mobil ile yapacaksanız şifre al/şifremi unuttum menüsüne tıklayarak ilgili ekrana Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranızı yada Yapı Kredi bankasına ait müşteri numaranızı girerek devam tuşu ile bilgilerinizi doğruladıktan sonra şifre talebiniz yerine getirilmiş olmaktadır. Eğer ATM aracılığı ile şifre alımı yapacaksanız Yapı Kredi bankasına ait olan kartınızı ATM’ye taktıktan sonra “Kullanıcı/Başvuru İşlemleri”menüsünden başvurarak “Kullanıcı işlemleri”ni seçerek bu ekranda “İnternet/Mobil şube başvurusu/Yeni şifre alma”seçeneğini işaretleyin. Başvurunuz sonucunda şifreniz cep telefonunuza gönderilecektir. Daha sonra işlem yaparken şifrenizi ATM üzerinden değiştirmeniz şifre güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir.

ykb internet bankacılığı şifre alma

ykb internet bankacılığı şifre alma

Cep telefonuna gelen şifre süresi 7 gündür. Eğer çağrı merkezinden şifre alımı yapacaksanız  0 850 222 0 444 numaralı çağrı merkezi numarasından  yetkilisini arayarak internet bankacılığı şifresi talebinde bulunabilirsiniz.Şubeden internet bankacılığı şifrenizi almak isterseniz şubeye uğrayıp bireysel pazarlama bölümü yetkilisine internet bankacılığı şifresi alma talebinizi iletebilirsiniz.

Böylelikle bir şifreyle bütün işlemlerinizi kolaylıkla yapabilir ve hiç yorulmadan,sıra beklemeden,zaman kaybı yaşamadan para çekme hariç tüm ihtiyaçlarınızı sadece internet aracılığı ile bir şifre alarak giderebilirsiniz. İnternet bankacılığını eğer kullanmak isterseniz şifre alımı zorunludur. İlk başvurunuz sırasında cep telefonunuza gönderilen şifre tek kullanımlık şifredir. Fakat yinede kimse ile paylaşılmaması gerekmektedir.

Şifrenizi alıp internet bankacılığını kullanmaya başladığınızda yapı kredi bankası aracılığı ile fatura ödemelerinizi yapabilir,yapı kredi bankasında bulunan hesaplarınızı kontrol edebilir,kendi adınıza yeni hesap açabilir,bireysel emekliliğinizi kontrol edebilir,kredi kartı ve kredi başvurusu yapabilir ve daha birçok işlemi tek bir şifre ile yapabilirsiniz. Sizde hemen internet bankacılığı şifreniz yoksa bir internet bankacılığı şifresi edinin ve bütün işlemlerinizi evinizden kolaylıkla gerçekleştirin.

Bir önceki yazımız olan Garanti İnternet Bankacılığı İşlemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu ne hakkında:
    yapı kredi internet bankacılığı
Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın