Tek Kredi Kredi Transferi

Neredeyse tüm bireylerin artık bir şekilde hayatını idame ettirebilmek için başvurdukları tek nokta banka kredileri maalesef. Bir şekilde yaşamını döndürmek,ihtiyaçlarını gidermek durumunda olan biz bireylerin her ne kadar çalışsak da maaşımınız yetmediği durumlar olduğu anlar açıkça ortada. Çok varlıklı olanlar hariç artık orta derecede gelire sahip olanların bile mutlaka bir bankada kredi veya kredi kartı bulunmakta. Aradaki tek fark kimi bankalara olan borçlarını tıkır tıkır ödemeyi başarıyor,kimi ise nasıl ödeyeceğini düşünmekte. Artık bankaların bireylerin ihtiyaçlarına göre tekrar tekrar yapılanması ile bunada bir çare oldu neredeyse. Yapılandırma kredileri adı altında çıkartılan krediler var mesela. Yada Tek kredi denilen tüm banka borçlarını bir arada toplamaya yarayan krediler var.

TEK Kredi Borç Transfer İşlemleri

Evet maalesef biz bireylerin ihtiyaçları öyle bir bankadan kullandığımız kredi veya kredi kartı ile son bulmuyor. Birazda doyumsuzluk var tabi. Nasıl ödeyeceğimizi düşünmeden tüm bankalardan gelen tekliflere açığız maşallah. Bir bankanın adımıza göndermiş olduğu bir kredi kartını örneğin getiren kurye ile asla geri göndermeyiz hemen alır koyarız çantamıza belki bir gün lazım olur. O kart bir günüde beklemez hemen akşamına harcasanız nasılsa öderiz. Hayır o öyle olmaz işte sonra ödeyemeyiz. onu ödemek için gider başka bir bankadan ya kredi çeker yada diğer bankanın kredi kartını kullanıp onu ödemeye çalışırız bu sefer diğer bankaya borçlanırız kısır bir döngü gibi sürer durur bu böyle. Bir bakmışsın ki altından kalkamayacağın bir hal almış.

Kredi borç transferi

Kredi borç transferi

Borçlar dağ gibi seni beklemekte elde var bir kuru maaş. İşte böyle durumlarda bankaların yine imdada yetiştiği ve en azından bir sürede alsa rahatlamaya yardımcı olacak Tek kredi, kredi transferi önemli rol oynamakta. Çeşitli bankalarda bulunan Tüketici kredilerinizi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir banka altında toplamaya yardımcı olan kredi türüne tek kredi adı verilmektedir. Bu kredi türü bireylerin eşit tüm borçlarını kapatmak şartı ile yeni eşit taksitli bir kredi kullandırarak bireylerin ödemelerini rahatlatmaya yardımcı olmaktadır.

Tabi ki bu kredi transferini yapabilmemiz için bireyin kredi kullanımı yapmaya gerekli olan özellikleri taşıyor olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde diğer banka kredileri tek bir kredi altında toplanabilir. Bankalar veya diğer kredi veren kurumlar tüketicilere borç transferi fırsatını sunarken en büyük yararı banka kendine sağlamaktadır. Dolayısıyla faiz oranları daha avantajlı olabilir ancak bireylerden alınan çeşitli masraflar sayesinde krediyi kullandıran bankada kendine pay çıkartmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın