TEB Esnek Kademeli Konut Kredisi

Bankalar müşterilerine sundukları konut kredi çeşitleri yanında, bu krediyi daha cazip hale getirmek adına farklı hizmetler de sunmaktadır.

TEB Türk Ekonomi Bankası da konut kredisi kullanan müşterilerine, Konut Destek Hizmeti adı altında, bu şekilde büyük destek ve kolaylık sunmaktadır. Bu sayede müşteriler, sahip oldukları yeni konutlarına çok rahat bir şekilde yerleşebiliyorlar. Örneğin Taşınma Destek Hizmetleri ile müşterilere, ikametgah kaydının eski muhtarlıktan yeni muhtarlığa nakli ve konutun elektrik, su, doğalgaz ve sabit telefon aboneliklerinin yapılması gibi hizmetler verilmektedir. Konut eğer hasarlı ise veya oda, banyo, mutfak gibi alanların onarıma ihtiyacı varsa en uygun maliyetle bu hizmetler de verilmektedir. Bu tür bürokratik işlemlerin ve uğraş gerektiren işlerin takip ediliyor olması, müşteriler için büyük bir imkandır.

TEB Türk Ekonomi Bankası’nın farklı isimler verdiği farklı özelliklere sahip birkaç konut kredisi çeşidi bulunuyor. Al Kirala Konut Kredisi, Herşey Dahil Konut Kredisi, Yüzde Yüz Konut Kredisi çeşitleri yanında bir başka konut kredisi ürünü de TEB Esnek Kademeli Konut Kredisi’dir.

Bu kredinin en ciddi özelliği, ödenecek kredi taksitlerinin harcamalara göre planlanabilmesidir.Ödeme planı tamamen kredi kullanan kişinin belli dönemlerdeki ödeme gücü esas alınarak yapılır. Yani ödeme tutarları müşteri tarafından belirlenir ve bu şekilde kredinin geri ödemesinin sıkıntı yaratmaması sağlanır.

Esnek Kademeli Konut Kredisi’nde, ilk taksitler daha düşük tutulabilir ve ileride beklenen maaş artışlarına veya terfi olanağına bağlı olarak taksitler kademeli olarak yükseltilebilir. Aylık gelir yerine üç ay gibi dönemsel gelire sahip olanlar kredi ödemelerini aylık değil üçer aylık dönemelerde yapabilir. Hatta ikramiye veya çift maaş şeklinde ilave gelirleri olanlar bu dönemlerde daha yüksek taksit ödemesi yapabilirler.

TEB Esnek Kademeli Konut Kredisi almak için iki yol var. Ya bankanın web sitesinden “Hemen Başvurun” seçeneği kullanılarak online başvuru yapılır, ya da en yakın bir TEB şubesine gidilir. Bankanın web sitesinde, “Hemen Başvurun” seçeneği kullanılarak online başvuru yapmak da mümkündür ancak özelliği itibariyle kredi bazı belgeler gerektirdiği için, en yakın bir TEB şubesine gitmek daha pratik olabilir.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın