TEB Al Kirala Konut Kredisi

İnsanların konut kredi alma istekleri, sadece oturma amaçlı bir konuta sahip olmak değildir. Konut almak da bir yatırım şeklidir. Üstelik inşaat sektörünün çok hareketli olduğu ve konut fiyatlarının enflasyon artış oranının çok üzerinde seyrettiği dönemlerde, birikimlerin tasarruf amacı ile konuta yönelmesi çok doğaldır.

Ayrıca bankacılık sektöründe mortagage siteminin gittikçe oturması ve konut kredi faizlerinin oldukça düşük seviyelerde olması, insanlar için yatırım amaçlı konut alımı gittikçe cazip hale gelmiştir.

Kısaca mortgage yasası olarak bilinen, Konut Finansmanı Sistemine İlişkin Çeşitli Kanunlarda Değişikik Yapılması Hakkındaki Kanun 2007 yılında çıkarılmıştır. Ancak bu yasal düzenleme, yabancı uygulamalar ile karşılaştırıldığında, bankaları tüketicilere göre daha fazla koruyan özelliklere sahiptir.
TEB Türk Ekonomi Bankası da bu gerçekten hareketle, çeşitli isimler verdikleri, işleyişi bakımından farklı olmayan ama farklı özelliklere sahip konut kredisi çeşitlerini müşterilerine sunmaktadır. Herşey Dahil Konut Kredisi, Esnek Kademeli Konut Kredisi, Yüzde Yüz Konut Kredisi gibi kredi çeşitleri yanında banka bir de TEB Al Kirala Konut Kredisi ürününe sahiptir.

Banka bu kredi türünü oluştururken, yukarıda açıklandığı gibi, insanların tasarruf etmelerine bir fırsat yaratmak istemiştir. Bu şekilde satın alınan konut, bir taraftan piyasa koşulları içinde yıldan yıla değer kazanırken, aynı zamanda bu krediyi kullanan insanlar bir de konuttan kira geliri elde etmektedir. Elde edilen bu kira geliri bir şekilde konutun kredi taksitlerini karşılayacak olduğundan, ciddi bir yatırım sağlanmış olmaktadır.

Ülke dışında mortgage sisteminin en büyük getirisi toplumun refah seviyesini yükseltmek olmuştur. Biz de TEB’in sunduğu Al Kirala Konut Kredisi, imkanı olan insanların refah seviyesini yükseletecek niteliktedir.

TEB Al Kirala Konut Kredisi talep etmek için, gerekli belgeleri hazırlayarak TEB’in en yakın şubesine uğramak yeterlidir. Ya da bankanın web sitesinde bulunan “Hemen Başvurun” seçeneği kullanılarak online başvuru yapmak da mümkündür. Banka, mümkün olan en kısa zamanda geri dönüş yapmaktadır.
Hazırlıklı olunması açısından, bankanın web sitesinde yer alan Konut Kredisi Ürün Bilgilendirme Formu, Konut Kredisi Sözleşmesi, Ön Ödemeli Konut Kredisi Bilgilendirme Formu ve Ön Ödemeli Konut Kredisi Sözleşmesi’nin okunmasında yarar var.

Bir önceki yazımız olan Kredili Mevduat Hesabı Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın