PTT Araç Sigortası Yapma Trafik Sigortası

Araç sigortası tüm araçlarda olması gereken otomobil, minibüs, kamyon, otobüs, motosiklet, tır ve benzeri tüm araçların zorunlu olarak yaptırması gereken sigortadır. Bu sigorta tabi ki vatandaşlarımız için faydalı bir konudur. Kaza söz konusu olduğunda kaza sonucunda oluşan maddi kayıplar belirlenerek sigortası olan vatandaşın sigorta yaptırdığı kurum tarafından maddi kayıpları temin edilir. Sigorta bir nevi teminat gibi kaza anında size geri dönüş yapacaktır. Ülkemizde araç sigortası yaptırmak zorunludur. Yaptırılmadığı takdirde cezai işlem uygulanır.

PTT Araç Sigortasını Daha Ucuza Mı Yapıyor?

Sosyal medya ve internet üzerindeki haberler kafaları oldukça hızlı bir şekilde karıştırdı. PTT ve Ziraat Bankası’nın daha az ücretle araç sigortası yaptığı haberleri tüm araç sigortası yapacak vatandaşları PTT’den araç sigortası yapmaya yönlendirdi.

PTT Araç Sigortası Ücreti Ne Kadar Ödeniyor?

Aslında PTT tek başına araç sigorta yapması şu an için mümkün değildir. Bağlı bulunduğu ortak çalıştığı komisyon aldığı şirketlere yönlendiriyor. Onların aracılıyla sigorta bedeli belirleniyor ve araç sigortası ödeniyor.

ptt araç sigorta yaptırma avantajları ve dezavantajalrı

ptt araç sigorta yaptırma avantajları ve dezavantajları

Yani kısacası PTT ya da hangi bankadan firmadan yaparsanız yapın ortalama aynı fiyatta araç sigortanızı yaptırabilirsiniz. Sosyal medyada reklam haline gelen kafa karıştıran olayda geçen aracın motosiklet olduğu ortaya çıkmıştır. Her zaman olduğu gibi konunun şehir efsanesi olduğu belirlendi.

Sigorta Bedeli Kaza Durumuna Göre Yükselir ya da Düşer Mi?

Sigorta bedelinin PTT’den yaptırmanızın ya da farklı bir kurumdan yaptırmanızın çok fazla bir farkı olmaz ortalama aynı fiyat aralığında yapılmaktadır. Fakat fiyatla ilgili önemli olan konu örneğin 2015 yılında 800 lira karşılığında yapılan zorunlu araç sigortası kaza yapmadığınız durumda 2016 yılında 700 liraya düşerken kaza yaptığınız takdirde 900 liraya çıkacaktır. Zorunlu araç sigortası yaptırmadaki önemli olan fiyatla ilgili olan konulardan bir tanesi bu konudur.

Araç Sigortası Yaptırmak İçin Yaş Önemli Midir?

Araç sigortası için yaş tabi ki önemlidir. 25 yaş altı olarak değerlendirildiği kategoride ücret 1500 lira olarak ödenirken 30 yaşında bir vatandaşımıza 1000 lira olarak yansımaktadır.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Sigorta Şirketleri Ankara İzmir İstanbul başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın