KYK Wifi Portal Girişi ve Çıkışı Nasıl Yapılır?

KYK yurtlarında kalmakta olan üniversite öğrencilerine verilmekte olan hizmetlerden biri de ücretsiz olan internet ağına bağlanabilecekleri KYK wifi portal uygulamasıdır. Söz konusu olan bu faydalı hizmetten yararlanmak isteyen öğrencilerden birçoğu ise “KYK wifi portal girişi ve çıkışı nasıl yapılır?” merak etmektedir. Bu konu ile alakalı olarak yapılacak açıklamalar ve gerekli olan bilgiler şunlardır.

kyk

KYK Wifi Portal Girişi Nasıl Yapılır?

  1. Hali hazırda mevcut olan telefon, bilgisayar ya da tablet ile bu ağa bağlamak istiyor isek cihazımızda yüklü bulunan tarayıcıya girdiğimiz zaman karşımıza çıkan doğrulama sayfası üzerinden kullanıcı adımızı ve şifremizi girmemiz bu aşamada gerekli olan ilk işlemdir.
  2. Eğer bu giriş işlemi için gerekli olan bu şifreye sahip değil isek bu bilgiyi edinmek için e devlet uygulamasını kullanmamız gerekmektedir. Söz konusu olan e devlet uygulaması üzerinden giriş yapmak sureti ile burada buluna KYK portal sistemi ile alakalı olan taahhütnameyi dikkatlice okuduktan sonra onay vererek  şifremizi oluşturmak mümkün olmaktadır.
  3. Mevzu Bahis olan bu e devlet uygulaması üzerinden almış olduğumuz şifre giriş yapmak için yeterli olmaktadır. Bu şifreyi kullanmamız için  yapmış olduğumuz işlemden belli bir süre sonra geçmesi gerekmektedir. Ortalama olarak bir gün geçtikten sonra kullanabileceğimiz bu şifreyi hemen kullanmak için aceleci davranır isek   kullanıcı adı ya da şifre hatalı uyarısı ile karşılaşırız ve giriş işlemini gerçekleştirmemiz mümkün olmaz.

KYK Wifi Portal Çıkışı Nasıl Yapılır?

  1. Söz konusu olan bu çıkış işlemi ile alakalı olarak dikkat etmemiz gereken konu kyk portal sitesine belirtilmiş olan kyk.gov.tr adresi üzerinden giriş yapmaktır,
  2. Çıkış yapma konusunda problem yaşamamak adına dikkat edilmesi gereken bir diğer konu giriş işleminden sonra wifi aygıtını kapatmamaktır. Daha sonra söz konusu olan bu aygıtı açmış olsak bile çıkış yapmadan önce kapatmış olmamız bizim için çıkış yapma konusunda problem olmaktadır.
  3. Eğer  giriş yapmış olduğumuz cihaz üzerinden 3G bağlantısını açma işlemini gerçekleştirir isek kyk portal üzerinden çıkış yapmamız engellenecektir.
  4. Tüm bu hususlara dikkat edildiği takdirde sorunsuz bir şekilde çıkış işlemini gerçekleştirebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan İkrazatçı Firmalar Ne İş Yapar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Konu ne hakkında:
    wifi kyk gov tr, wifi kyk gov tr çıkış, kyk wifi, kyk wifi çıkış, kyk wifi gov tr
Yorum yapın

Sorunu Sor Uzmanları Cevaplasın